سیل و باران پاییزی در استان‌های شمالی
رعد و برق و بارش شدید باران که از عصر دیروز در مازندران آغاز شده پس از ساعاتی بخش زیادی از مناطق شهری و روستایی را در خاموشی فرو برد. بارش‌ها در این استان ادامه دارد و دمای هوا هم کاهش می‌یابد.
در شهرستان تنکابن رانش زمین، آبگرفتگی معابر اصلی و فرعی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی برخی منازل مسکونی، موجب خسارت شده است. امدادگران و نیروهای مدیریت بحران که با هشدارهای هواشناسی در وضعیت آماده‌باش بودند، امدادرسانی را آغاز کرده‌اند.
بارندگی‌ها در گیلان موجب آبگرفتگی معابر عمومی شد. بارش‌ها از نظر شدت کم‌سابقه بود به طوری که در رودسر در کمتر از دو ساعت 147 میلیمتر باران بارید.
{$sepehr_media_153112_400_300}

سیلاب موجب بسته شدن برخی راه‌های ارتباطی در استان گیلان شد. محور اسالم به خلخال که به علت بارش شدید باران و ریزش کوه بسته شده بود، بازگشایی شد. بارش باران موجب ترافیک  و کندی حرکت خودروها در جاده‌های گیلان شد.
پلیس از رانندگان خواسته با توجه به شدت بارش‌ها و احتمال بارش برف، سفرهای غیر ضرور خود را به تعویق بیندازند.
پلیس‌راه اعلام کرده محور فرعی رامسر - شیرود به علت ریزش شدید باران، جاری شدن سیل و تخریب پل شیرود تا اطلاع بعدی مسدود است. پلیس همچنین از بازگشایی محور کرج - چالوس و عادی بودن تردد در مسیر کندوان خبر داد.
بارش باران در  برخی مناطق نیمه غربی نیز آغاز شده. باران در کرمانشاه چهره شهر را پاییزی کرده است.
در استان اردبیل هم کاهش دما موجب شده مردم  به لباس گرم و استفاده از وسایل گرمازا روی آورند.
در تهران هم بارش باران از دیشب آغاز شده و امروز و فردا به اوج می‌رسد.
 
{$sepehr_media_153163_400_300}
 
بارش‌ های رگباری سبب جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی معابر و خانه های روستایی و طغیان رودخانه ها در استان‌ های گیلان، مازندران و گلستان شده است.
شرکت توزیع برق مازندران اعلام کرد: برق 98 درصد مشترکان که بر اثر قطع درختان قطع شده بود وصل شد. در همین حال هواشناسی از کاهش 10 تا 15 درجه ای هوا در استان‌ های ساحلی خزر، شمال غرب و ارتفاعات البرز خبر می دهد. بیشترین میزان بارندگی در استان مازندران در رامسر و در استان گیلان در شهرستان رودسر ثبت شده است.

{$sepehr_media_153165_400_300}

فرمانداری تنکابن از شهروندان خواسته از تردد غیرضرور در محورهای دارای پل و روستاهای مجاور رودخانه‌ها خودداری کنند. خطوط گاز منتهی به برخی روستاهای تنکابن برای پیشگیری از خطرات احتمالی به صورت موقت قطع شده است.
 
{$sepehr_media_153164_400_300}