سوال دانش آموز نخبه از فرمانده هوافضای سپاه؛
موشک های ما دقیقا چقدر با تل آویو فاصله دارند؟
 سردار امیرعلی حاجی زاده در مراسم تجلیل از نفرات برتر آزمون سراسری و دانش آموزان نخبه کشور در پاسخ به این سوال که باوجود تمام خبرهایی که درباره پیشرفت های موشکی ایران منتشر می شود، از نظر قدرت موشکی در چه جایگاهی قرار داریم، گفت: همین که می بینید دشمن در سایر عرصه ها برای ضربه زدن از سلاح تحریم استفاده می کند و مانع دسترسی ایران به ابزار و تجهیزات می شود، اما در عرصه موشکی نمی تواند از این اسلحه استفاده کند، به این معنی است که در این عرصه دستشان به ما نمی رسد و نیازی به آنها نداریم.
 
فرمانده هوافضای سپاه افزود: دشمن برای جلوگیری از پیشرفت های علمی و صنعتی ما در حوزه موشکی فقط می تواند با خواهش یا تهدید، بگوید که پیشرفت نکنید و قادر نیست با تحریم یا نفروختن تجهیزات یا فناوری و دانش مربوطه مانع پیشرفتمان شود.
{$sepehr_media_169571_400_300}
 
سردار حاجی زاده در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید قدرت موشکی ما چقدر است و دقیقا چند دقیقه با تل آویو فاصله داریم؟ با لبخند گفت: این کارها را به ما بسپارید و مطمئن باشید.
 
فرمانده هوافضای سپاه در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان ممتاز مبنی بر اهمیت کار فرهنگی و رسانه ای در دفاع از ارزش ها تصریح کرد: بسیاری از هجمه های دشمن، الزاما فیزیکی و نظامی نیست و در موارد متعددی حتی پیروزی های نظامی نیز با حربه فرهنگی و رسانه ای به دست آمده است.
سردار حاجی زاده افزود: مبارزه در عرصه فرهنگی و رسانه ای امر جدیدی نیست و به عنوان مثال در جنگ ویتنام، ارتش امریکا فقط با انتشار یک شایعه و توزیع اطلاعیه مبنی بر اینکه فرماندهان شما کشته شده یا تسلیم شده اند، سربازان را به تسلیم شدن تشویق کرد و این حربه در جنگ با عراق نیز تکرار شد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: دشمن در کشور ما نیز به جنگ نرم اهمیت بیشتری داده است.
 
{$sepehr_media_169572_400_300}
در پایان پرسش و پاسخ دانش آموزان و دانشجویان و فرماندهان هوافضای سپاه، به تعدادی از نخبه های جوان کشور هدایایی تقدیم شد.