واریز مبلغ نقدی حمایتی به بازنشستگان
محمدحسن زدا در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: طرح حمایتی پول نقد است که به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که حقوق زیر 3 میلیون می‌گیرند، واریز می شود.
 
او گفت: مبلغ این طرح 200 هزار تومان است که پرداخت آن از طریق رسانه ها و یا پیامک بانک به آنها اطلاع رسانی می شود.
 
او گفت: دریافت کنندگان طرح حمایتی 3 گروه هستند که شامل: بازنشستگان، از کار افتادگان و بازماندگان هستند که از امشب کار واریز به حساب آنها آغاز شده است و تا پایان روز دوشنبه( 10 دی 97) به حساب تمام کسانی که زیر 3 میلیون تومان دریافتی دارند واریز میشود.
 
او گفت: اگر این مبلغ تا فردا بعد از ظهر به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی واریز نشد، می توانند با شماره 1420 تماس بگیرند و پیگیری کنند.
 
زدا گفت: سعی داریم تا پایان سال 2 مرحله دیگر پول نقد را به حساب هر خانواده واریز کنیم.
 
او گفت: با توجه به زمان بر بودن تهیه کالا و عرضه آن برای  نخستین بار قرار شد طرح حمایتی به صورت نقدی پرداخت شود و احتمال اینکه در دفعات بعد کالا در اختیار افراد واجد شرایط  قرار بگیرد وجود دارد.
 
او گفت: بسته حمایتی کارگران را هم در دستور کار داریم که حدود 13 میلیون و 800 هزار نفر بیمه شده با دریافتی کمتر از 3 میلیون تومان را تشکیل می دهند ولی آنها داری هم پوشانی هستند.

واریز بسته حمایتی به حساب بازنشستگان 
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درباره حذف دفترچه‌های بیمه گفت: دفترچه‌های بیمه در مراکز سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور به‌طور کامل حذف شده است، درباره مراکز درمانی طرف قرارداد نیز حذف دفترچه در حال اجراست و در 14 استان باقی‌مانده نیز ظرف چند روز آینده برنامه حذف دفترچه‌ها آغاز می‌شود.

زدا درباره رفع همپوشانی دفترچه‌های بیمه گفت: در این خصوص با همکاری دستگاه های ذیربط اقدام می‌کنیم و تاکنون توانسته‌ایم 3 میلیون همپوشانی را حذف کنیم.

 

{$sepehr_media_173808_400_300}