داور دربی 98 مشخص شد
به نقل از فدراسیون فوتبال، کمیته داوران فدراسیون فوتبال اشکان خورشیدی را به عنوان داور دیدار پرسپولیس - استقلال در چارچوب هفته بیست‌وسوم لیگ برتر انتخاب کرد.
 
داود رفعتی رئیس دپارتمان داوران با اعلام این خبر افزود: همانطور که هموطنان مستحضر هستند کشور ما بالاترین رتبه را در زمینه داوری در آسیا دارد و علیرضا فغانی یکی از بهترین داوران جهان است که افتخار قضاوت در مسابقه فینال جام ملت‌های آسیا، فینال جام باشگاه‌های آسیا و جهان، فینال المپیک و همچنین رده بندی جام جهانی را قضاوت کرده است که این نشان از این دارد که سطح داوری ما بسیار بالاتر از فوتبال ما است و وقتی که اروپا از ایران تقاضای داور می‌کند تصدیق این شایستگی است.
 
رئیس دپارتمان داوران تاکیدکرد: همه باشگاه‌های کشور به این مهم اتفاق نظر دارند و مطرح کردن داور خارجی برای بازی داخلی زیبنده فوتبال ما نیست و بخصوص برای قضاوت یک مسابقه مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار باید جهت حق الزحمه، هتل و بلیط رفت و برگشت داوران پرداخت کرد که در این وضعیت اقتصادی مقرون به صرفه نیست. رفعتی در پایان افزود: از هر دو تیم پرسپولیس و استقلال انتظار می‌رود که با بازی جوانمردانه ضمن به نمایش گذاشتن فرهنگ اصیل ایرانی و بدور از هر گونه حاشیه به داوران مسابقه در هر چه بهتر برگزاری این مسابقه کمک کنند.
 
همانگونه که وینفرد شفر در مصاحبه دیروز خود از توانایی داوران ایرانی تمجید کرد. ضمنا امیدوارم با حضور پیر لوئیجی کولینا رئیس کمیته داوران فیفا در ورزشگاه صدهزار نفری آزادی شاهد بازی خوبی از هر دو تیم باشیم.
 
بازی پرسپولیس و استقلال شنبه ۱۰ فروردین ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.  
 
اسامی تیم داوری دربی:
داور: اشکان خورشیدی
 
کمک ها: رضا سخندان
علی میرزابیگی
 
کمک داوران اضافی: محمدرضا اکبریان
محمدحسین زاهدی فرد
 
کمک داوران ویدئویی: علیرضا فغانی
محمدرضا منصوری
 
داور چهارم: آرمان اسعدی
 
ناظر داوری: فریدون اصفهانیان