چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو
اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا با حضور  علی عسکری رییس رسانه ملی، حمید شاه آبادی معاون صدا، علی دارابی، معاون امور استان ها، نیما کرمی، تورج نصر و بهروز رضوی در سالن همایش‌های صداوسیما  برگزار شد.
در این مراسم همچنین جمعی از مدیران و گویندگان کشور‌های خارجی از جمله آلمان، روسیه، ترکیه و عراق حضور داشتند.
 شاه آبادی معاون صدا در ابتدای این مراسم گفت: چهاردمین جشنواره بین المللی رادیو بعد از یک وقفه چند ساله کار خود را آغاز کرد و در این هیاهوی رسانه‌ای و در این حال و فضای جهان امروز که مملو از جریانات رسانه‌ای بیگانه است و هجمه‌های بسیاری بر داشته‌های ملت‌ها و فرهنگ‌ها وارد شده، رادیو در کشور ما به خوبی و با آرامش کار خود را انجام داده است و در چهار دهه گذشته  توانسته ارتباط عمیق و گسترده‌ای را با مخاطبان خود برقرار کند.
 وی افزود: رادیو از همه تهدید‌ها فرصت ساخته است. همکاران من در رادیو تلاش کردند تا با تمام کاستی‌ها و کمبود‌ها بهترین کیفیت را ارائه دهند و مخاطبان رسانه ملی را ارنج بنهند.
 
معاون صدا ادامه داد: مهمترین هدف جشنواره ارتقا کیفیت و توانایی‌های همکاران رادیویی من بود و یک میدان رقابتی سالم ایجاد شد.
 
وی افزود: در بخش بین الملل ما شاهد حضور جدی همکاران خارجی خود بودیم و با مساعدت همه دوستان، کارگاه‌های تخصصی با حضور کارشناسان بین المللی برگزار شد و انتقال تجربه انجام گرفت.
 
همچنین دبیرخانه دائمی جشنواره در معاون صدا تشکیل شد و این حرکت ادامه پیدا خواهد کرد. برای آنکه تولیدات رادیویی ما در سطح جهانی باشد به همراهی همکاران بین المللی خود تداوم خواهیم بخشید.
 
شاه آبادی خطاب به رئیس رسانه ملی گفت: جناب آقای علی عسکری همکاران‌ شما در رسانه ملی و رادیو تلاش کردند تا داشته‌های این فرهنگ غنی را در قالب‌ها و ساختار‌های مختلف برای مردم ارائه کنند.
 
امروزه رادیو به عنوان یک انیس و مونس همراه توانسته ارتباط عمیقی با مخاطبان خود داشته باشد.
 
وی در پایان سخنانش گفت: موضوعات و محور‌هایی که در نگاه بلند مطرح شده در گام دوم انقلاب است. ما حرکت خود را بر این مبنا آغاز می‌کنیم و از آخرین دستاورد‌های جهانی بهره می‌گیریم.
 
در ادامه با حضور  علی عسکری و سردار فضلی از پیشکسوت جانباز رادیو رسول شرافتی تقدیر به عمل آمد.
 
علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره، از خانواده‌های شهید احمدی روشن، خانواده شهید شهریاری، خانواده شهید مدافع حرم خزایی، شهید مدافع حرم جوانمرد تقدیر شد.
 
{$sepehr_media_200983_400_300}