تیتر امشب

فضای تاریک مهمترین عامل جرائم اقتصادی

معاون حقوقی قوه قضائیه: جرائم عموما در بخشی هایی صورت می گیرد که وضعیت مالی آن شفاف نبوده و تاریک است، اگر فضا شیشه ای باشد این جرائم صورت نمی گیرد.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ - ۲۳:۲۲
تیتر امشب

فساد اجاز نمی دهد شفاف سازی مالیاتی انجام شود

وحید شقاقی کارشناس اقتصادی تاکید کرد: اگر شفافیت مالیاتی را ارتقا دهیم، می توانیم فساد را کنترل کنیم.
يکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷ - ۲۳:۳۰

فضای کسب و کار همچنان غبارآلود است

عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است برای بهبود فضای کسب و کار نقشه راه و استراتژی درازمدت لازم است تا سیاست های اقتصادی منطقی به نتیجه مطلوب برسد.
شنبه ۲۷ مرداد ۹۷ - ۲۳:۳۷

سامانه نیما باید نیازهای ارزی بیشتری را پاسخ دهد

کارشناسان اقتصادی معتقدند پائین نگه داشتن قیمت ارز، برهم زدن تعادل بازار است و سامانه نیما باید پاسخگوی همه نیازهای ارزی باشد.
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ - ۲۳:۲۲

حمایت از صنایع کوچک، راه برون رفت از بن بست ها

مدیران و فعالان صنعتی و اقتصادی عقیده دارند که با حمایت صحیح و حرفه ای از بنگاه های کوچک صنعتی، می توان علاوه بر ارتقای توانمندی صنایع، از بازارهای جهانی نیز سهم گرفت.
سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۹۷ - ۲۳:۴۰

میوه اسیرِ دلالی و بی تدبیری

کارشناسان و مسئولین افزایش قیمت میوه در بازار را ناشی از عوامل مختلفی از جمله تعدد واسطه گری و بی تدبیری برخی از دستگاهها دانستند.
دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷ - ۲۳:۲۳

برنامه ریزی غیر جامع؛ مشکل حمایت از تولید داخلی

تولیدکنندگانی که از سیاست های اخیر ارزی و تجاری دولت گله مندند معتقدند برنامه ریزی نه چندان جامع و غیرحرفه ای، از مهمترین عوامل کم اثر بودن این طرح هاست.
يکشنبه ۲۱ مرداد ۹۷ - ۲۳:۴۱

آلایندگی تهران معضلی که همچنان لاینحل است

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در تیتر امشب گفت: در حالیکه پلیس معتقد است اتوبوس های شرکت واحد نقش اساسی در آلایندگی هوا دارند اما نمی توان از نقش خودروها و بقیه موارد آلاینده هوای پایتخت چشم پوشی کرد.
شنبه ۲۰ مرداد ۹۷ - ۲۳:۳۵

عملکردها در مناطق زلزله زده کرمان و کرمانشاه

استاندار کرمانشاه، معاون بنیاد مسکن و مدیرکل بحران استان کرمان در برنامه تیتر امشب از آخرین پیگیری ها و عملکردها در مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان گفتند.
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۹۷ - ۲۳:۴۷

نابسامانی بازار ارز بیشتر داخلی است نه خارجی

رحمانی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به کاهش نرخ ارز در روز اجرای تحریم ها، گفت: این نشان دهنده این است که نابسامانی بازار بیشتر داخلی است نه خارجی.
سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۹۷ - ۲۳:۲۵

رکود اقتصادی موجب تورم مصنوعی شده است

شقاقی کارشناس اقتصادی: فعال نبودن فضای کسب و کار یکی از دلایل اصلی افزایش نقدینگی در اقتصاد کشور است و موجب رکود اقتصادی و تورم مصنوعی در بازار شده است.
يکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ - ۲۳:۴۲

گسترش مناطق آزاد، آری یا خیر؟

برخی نمایندگان مجلس با افزایش مناطق آزاد مخالفند این درحالیست که مدیرکل سرمایه گذاری مناطق آزاد این افزایش را کاملا درست می داند.
شنبه ۱۳ مرداد ۹۷ - ۲۳:۳۴