اخبار

کشته شدن یک مسئول بلند پایه داعش در صلاح الدین عراق

يك منبع محلي در استان صلاح الدين عراق اعلام كرد: يك مسئول بلندپايه اداري داعش ملقب به «ابوالقعقاع» و يكي از همراهانش در حمله اي هوايي در شرق اين استان كشته شدند.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۸:۵۴

تظاهرات هزاران کرد ضد اردوغان در فرانکفورت آلمان

حدود 9 هزار كرد روز شنبه در اعتراض به رجب طيب اردوغان رئيس جمهور تركيه و همه پرسي ماه آوريل كه افزايش اختيارات او را درپي خواهد داشت، در شهر فرانكفورت آلمان تظاهرات كردند.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۸:۵۳

موافقت تانزانیا با اعزام 500 پزشک به کنیا

پس از آنكه اعتصاب 100 روزه پزشكان ارائه خدمات بهداشتي در كنيا را فلج كرد، تانزانيا روز شنبه با اعزام 500 پزشك به كشور موافقت كرد.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۸:۴۹

استقرار بیش از 12 هزار راهدار در سراسر كشور

مديركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور از استقرار 12 هزار و 500 راهدار در سراسر كشور خبر داد.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۸:۱۵

ناتوانی و ذلت سازمان ملل در مقابل آمریکا

دبیر کل جنبش حزب الله لبنان با اشاره به ناتوانی سازمان ملل در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا با تهدید به قطع تامین مالی سازمان ملل، آن را به لرزه درآورد و تسلیم خود کرد.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۵۲

حبس و شلاق برای عاملان حادثه فرودگاه جده

نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت گفت: حكم قاضي برای دو كارمند فرودگاه جده عربستان، هزار ضربه شلاق، اخراج از كار و چهار سال زندان بوده است.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۴۹

ده هزار و 700 تن سهمیه سیب و پرتقال نوروز استان تهران

مديركل تعاون و روستايي استان تهران گفت: در چارچوب طرح تنظيم بازار 10 هزار و 700 تن شامل 8400 تن پرتقال و 2300 تن سيب به عنوان سهميه استان تهران براي روزهاي قبل از عيد و ايام نوروز اختصاص يافته است.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۴۲

گسترش همکاری های ایران و قزاقستان

معاونان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان بر توسعه و گسترش همکاری ها تاکید کردند.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۴۲

انتشار سه کتاب درباره نوروز

رئيس پژوهشكده مردم شناسي از انتشار سه كتاب «نوروز تنوع فرهنگي و فرهنگ صلح» ، «نوروز، تنوع فرهنگي» و «نوروزنامه سغد» خبر داد.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۲۲

تاد همچنان در کره جنوبی تنش زاست

یک روز پس از دیدار وزیر امور خارجه آمریکا از دیدار از کره جنوبی و تاکید بر راه اندازی سامانه موشکی در این کشور صدها نفر از شهروندان کره جنوبی در اعتراض به استقرار این سامانه در این کشور تظاهرات کردند.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۲۰

هشدار های جاده ای پلیس در آستانه نوروز

پلیس راهور نیروی انتظامی از باراش باران در برخی استان ها خبر داد و بر لزوم رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله در رسیدن به مقصد تاکید کرد.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۱۹

هفته اول فروردين، اعلام اولويت‌هاي حج 96

سرپرست سازمان حج و زيارت گفت: از هفته اول فروردين اولويت‌هاي حج 96 اعلام و از هفته سوم فروردين نام‌نويسي‌ها انجام مي‌شود.
شنبه ۲۸ اسفند ۹۵ - ۱۷:۱۰