RSS

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
20:11 - يکشنبه 01 اسفند 1395
RSS تازه های سایت:
صفحه نخست:
http://irinn.ir/fa/rss/1
گزارش خبرنگاران:
http://irinn.ir/fa/rss/18
تیترامشب:
http://irinn.ir/fa/rss/11
روی خط خبر:
http://irinn.ir/fa/rss/12
عکس و گرافیک:
http://irinn.ir/fa/rss/15
برنامه های شبکه خبر:
http://irinn.ir/fa/rss/10
RSS پربیننده ترین عناوین:
گزارش خبرنگاران:
http://irinn.ir/fa/rss/18/mostvisited
عکس و گرافیک:
http://irinn.ir/fa/rss/15/mostvisited
برنامه های شبکه خبر:
http://irinn.ir/fa/rss/10/mostvisited
RSS چیست؟

مخفف Rich Site Summary به معنی " چکیده سایت " یا " مختصر و مفید سایت " است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.

کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند: - نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید) - دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر)

بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی ، شما ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده میکنید.

RSS Reader چیست؟ RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSSخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.

منبع: ویکیپدیا

دادگاه فلسطینی غزه ۳ نفر را به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی به اعدام محکوم کرد دادگاهي در کره جنوبي ورشکستگي کشتيراني" هانجين" هفتمين خط کشتيراني کانتينري دنيا را رسماً اعلام کرد رئیس دفتر صدراعظم آلمان: دولت آلمان با رد نیمی از ۷۰۰ هزار درخواست پناهندگی در سال ۲۰۱۶ اخراج آوارگان را تشدید می کند واژگونی اتوبوس در غرب آرژانتین ۱۹ کشته و ۲۳ زخمی بر جا گذاشت رویترز: عربستان و اسرائیل تلاش می کنند جبهه ای متحد علیه ایران تشکیل دهند ، همزمان آمریکا در صدد تحریم های بیشتر ایران است وزیر خارجه رژیم سعودی در کنفرانس امنیتی مونیخ: مهار ایران ضروری است، برای تغییر رفتار ایران باید از تحریم ها و تشکیل ائتلاف برای فشار بر ایران استفاده کرد عادل الجبیر با متهم کردن تلویحی ایران به حمایت از داعش: با ایران به علت حمایت از تروریسم (مقاومت) گفتگو نمی کنیم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ: ایران درصدد برهم زدن ثبات عربستان سعودی است وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ: از حل بحران یمن بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس حمایت می کنیم ، ایران به آرامش و صلح در بسیاری از کشورها ضربه می زند سخنگوی وزارت امور خارجه سخنان وزیر خارجه ترکیه در مونیخ را غیرسازنده خواند قاسمی: کسانی که با حمایت از گروه‌های تروریستی موجب خونریزی و افزایش تنش و بی ثباتی در منطقه می‌شوند، نمی‌توانند با فرافکنی از زیر بار مسئوولیت چنین اقداماتی شانه خالی کنند فرستاده ويژه سازمان ملل در امور سوريه در کنفرانس امنيتي مونيخ: همه طرف ها توافق نظر دارند که جبهه النصره و داعش گروه های تروريستي هستند نماینده سوریه در سازمان ملل: آتش بس در سوریه بهتر از دفعات قبل اجرا می شود رئیس کمیته روابط خارجی شورای فدرال روسیه: نشست‌های آستانه درباره سوریه جایگزین مذاکرات ژنو نیست