افسردگی به عنوان بحران جهانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:54 - جمعه 09 اسفند 1398
کد خبر : ۱۰۷۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۴
هم اکنون 15 درصد از مردم جهان افسرده اند و بهترین روش برای رفع افسردگی، درمان با دارو و عملکردهای روانی است.
افسردگی به عنوان بحران جهانی

هم اکنون 15 درصد از مردم جهان افسرده اند و بهترین روش برای رفع افسردگی، درمان با دارو و عملکردهای روانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،عضو مرکز تحقیقات روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در همایش بهداشت روان (با عنوان افسردگی یک بحران جهانی) که با حضور رابطین بهداشتی، بهورزان و کارکنان مرکز بهداشتی و درمانی چناران برگزار شد، گفت:‌ افسردگی معضلی است که در تمام کشورها شیوع یکسانی دارد و هیچکدام از نژادها از این امر مستثنی نیستند و بر اساس آمار هم اکنون 15 درصد از مردم جهان با این مشکل مواجه اند.
دکتر ایرج وثوق افزود: میزان افسردگی در خانم ها نسبت به آقایان 25 درصد بیشتر است که این موضوع به دلیل وجود احساسات و عواطف زنانه است.
این مشاور خانواده دلیل افسردگی را روی دادن مجموعه ای از عوامل در مدت زمان مشخص دانست و گفت: مسایل اجتماعی، بین فردی، اختلالات مغزی و فعل و انفعالات اجتماعی در مجموعه عصبی مغزی، مهمترین دلایل ایجاد افسردگی در افراد است.
عضو مرکز تحقیقات روانپزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی افزود:‌ کاهش انگیزه، بی حوصلگی زیاد، ناراحتی، اختلال حواس و تنفر از مهمترین علایم ایجاد افسردگی در افراد است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نقش رسانه ها را در کاهش و جلوگیری از معضل افسردگی بسیار مهم توصیف کرد و گفت: رسانه ها می توانند با برنامه ریزی و مطرح کردن روش های رفتاری و آموزشی، جامعه پزشکی و مردم را در جلوگیری از ایجاد افسردگی در افراد یاری کنند.
این روانپزشک و مشاور خانواده با اشاره به اینکه خودکشی خطرناک ترین پیامدی است که در افراد افسرده بیشتر بروز می کند، افزود: خانواده ها باید به تغییرات خلقی که در نزدیکان و فرزندانشان ایجاد می شود توجه بیشتر داشته و با مراجعه به یک روانپزشک از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنند.
این روانپزشک گفت: همه ما طی روز افسردگی و خوشحالی را تجربه می کنیم ولی اگر افسردگی در فرد شدید شود و یا مدت آن طولانی شود به طوری که بر زندگی و شغل فرد تأثیر بگذارد فرد دچار بیماری افسردگی و یا اختلال افسردگی می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°