ایران و سوریه تفاهم نامه امنیتی امضاء کردند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:06 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۱۱۲۴۹۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
پایگاه اینترنتی خبرگزاری سوریه سانا نوشت: ژنرال محمد الشعار وزیر کشور سوریه در دیدار با عبدالرضا رحمانی فضلی همتای ایرانی خود در تهران تفاهم نامه همکاری امنیتی و انتظامی امضاء کردند.
ایران و سوریه تفاهم نامه امنیتی امضاء کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از سانا ، وزیر کشورسوریه پس از امضای این تفاهم نامه با اشاره به جنگ تروریستی ظالمانه ای که سوریه بیش از چهار سال و نیم ، با آن درگیر است گفت : کشورهای منطقه و نیز قدرت های جهانی با پول و سلاح از گروههای تروریستی در سوریه حمایت می کنند و هدف آنها ، نابودی همه گروه های مختلف سوری و زیرساخت های سوریه برای خوش خدمتی به طرح صهیونیستی - آمریکایی است تا در نتیجه ثروت منطقه را به غارت ببرند.

وزیر کشور سوریه از رهبری، دولت و مردم ایران در حمایت از سوریه و ایستادگی در کنار آن در رویارویی با توطئه ها قدردانی کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران هم با اشاره به دیدار خود با وزیر کشور سوریه گفت : در این دیدار، درمورد موضوعات دو جانبه در حوزه امنیت داخلی، گسترش فعالیت های دو جانبه در امور مربوط به امنیت داخلی ، انتقال تجربیات در موضوع مبارزه با مواد مخدر، بحث قاچاق انسان و همکاری های مرزی برای تقویت تجربیات دو طرف گفتگو شد.


وزیر کشور ایران موضوع پراهمیت برای دو کشور را مبارزه با تروریسم به ویژه داعش دانست و گفت : تروریست ها با روش های افراط گری، خشونت، توسل به رعب و وحشت و ترور در دنیای اسلام ، هم نام مقدس اسلام و هم اهداف اسلام را تیره و تار می کنند . رحمانی فضلی با تاکید براینکه این اقدامات زمینه اسلام هراسی را فراهم می آورد افزود : همکاری با غرب، آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه، وحدت، انسجام و ثبات دنیای اسلام را به خطر می اندازد.

وی از اجلاس سه جانبه ایران، سوریه و عراق در بغداد خبر داد و گفت: سه کشوری که در حوزه مقاومت در مقابل اسرائیل، مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی گری فعالیت دارند، همکاری های خود را گسترش می دهند و زمینه های فعالیت مشترک را فراهم می آورند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°