ارتباط حمله به یمن با بحران سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:18 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۱۱۴۷۴۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
نماینده پارلمان سوریه اظهار کرد؛ سعودی ها امیدوار بودند با حمله به یمن باعث تضعیف جبهه مقاومت شوند، اما نتیجه این اقدام درست برخلاف نقشه آنها بود.
ارتباط حمله به یمن با بحران سوریه

علی الشیخ، نماینده مجلس سوریه با بیان اینکه آل سعود تبدیل به ابزاری در خدمت نقشه های امریکایی - صهیونیستی شده، اظهار کرد: آنها امیدوار بودند با تجاوز به یمن، از توان جبهه مقاومت در سوریه و عراق بکاهند، اما تجاوز به یمن نتیجه معکوس داشت و باعث تقویت و گسترش جبهه مقاومت شد.

علی الشیخ در گفتگو با برنامه پیشخوان خبر عصر شنبه تصریح کرد: همه می دانند که سعودی ها جرات و شهامت وارد شدن به جنگ مستقیم را ندارند و روشن است که آنها ناچار به اطاعت از برنامه فرمانده خود، یعنی امریکا شده اند. آنها فکر می کردند با حمله به یمن یک ضربه دردناک به جبهه مقاومت وارد می کنند و باعث تقسیم شدن توان دفاعی جبهه مقاومت می شوند، اما نتیجه کاملا برعکس شده و ضمن اینکه جبهه مقاومت تقویت شده، هزینه های ائتلاف صهیونیستی و غربی و عربی بیشتر شده است.

علی الشیخ

وی اضافه کرد: البته ترکیه ای ها و قطری ها همچنان به توطئه هایشان در سوریه ادامه می دهند و حاضرند تمام سوریه را نابود کنند. البته ترکیه هم مجبور است بر اساس برنامه ها و توصیه های امریکا پیش برود. برای همین آنها حمایت از جبهه النصره را افزایش داده اند تا کمرنگ شدن جایگاه سعودی ها را جبران کنند.

این نماینده پارلمان سوریه درباره درخواست مقامات ترکیه ای برای دیدار با مقامات سوریه گفت: اینکه وزیر خارجه ترکیه خواستار دیدار با وزیر امور خارجه سوریه شده، به معنی دست کشیدن آنها از دشمنی نیست و مسئولان و مردم سوریه هم عملکرد آنها را فراموش نمی کنند و آنها را در ریختن خون مردم سوریه شریک می دانند. بنابراین این اظهارات ارزشی برای ما ندارد.

علی الشیخ

الشیخ در ادامه تصریح کرد: در ویرانی کشور ما عربستان، قطر و ترکیه نقش مستقیم دارند و آشکارا از تکفیری ها حمایت می کنند اما ما کشورمان را وجب به وجب آزاد خواهیم کرد.

وی افزود: دولت سوریه به کشور سیادت دارد و اینکه گروه های تکفیری برخی مناطق را اشغال کرده و به جان و مال مردم مسلط شده اند، به این معنی نیست که سوریه در اختیار آنهاست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°