تاثیر رفع تحریم ها بر بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:39 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۱۱۵۰۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
دیر یا زود آثار رفع تحریم ها در اقتصاد و بازار کشور دیده می شود.
تاثیر رفع تحریم ها بر بازار

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برنامه پیشخوان شبکه خبر، درباره آثار رفع تحریم ها بر اقتصاد کشور گفت: آثار رفع تحریم ها به سرعت دیده نمی شود و حداقل یک تا دو سال طول خواهد کشید.

وی افزود: با رفع تحریم ها، در بازارهایی که به انتظارات حساس هستند، مثل بازار ارز نوسانات کاهشی دیده می شود اما بعد آثار واقعی رخ می دهد و مشکلات خود را نشان می دهد.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اثار رفع تحریم ها به صورت تدریجی ظاهر می شود، افزود: نکته مثبت رفع تحریم این است که انتظارات را مثبت می کند و ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد و همین امر، باعث افزایش سرمایه گذاری ها خواهد شد، اما آثار این سرمایه گذاری ها هم به سرعت مشاهده نخواهد شد و چند سال طول می کشد.

وی تصریح کرد: در کل، اثرات انتظاری رفع تحریم ها زود دیده می شود و اثرات واقعی دیرتر.

توکلی درباره گروه مذاکره کننده ایرانی اظهار کرد: چه توافق بشود و چه نشود، تیم ما تیم پیروز و موفقی بوده است. اگر آنها با رعایت خط قرمزها توافق را امضا کنند، یعنی غرب قدرت ما را پذیرفته و تحریم ها هم لغو شده اند. این یک پیروزی بزرگ است. اگر این زحمات از این لحاظ به نتیجه نرسد، بازهم مشخص است که این تیم 18 ماه تلاش کرده اما از منافع ملت ایران عقب نشینی نکرده است. بنابر این مردم باید قدردان زحمات آنها باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°