نگرانی اتحادیه اروپا ، عدم پرداخت بدهی های یونان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:25 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۱۱۵۲۶۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۳
نگران اصلی اتحادیه اروپا از یونان ، عدم پرداخت مبالغ بسیار زیادی است که به عنوان وام دریافت کرده است .
نگرانی اتحادیه اروپا ، عدم پرداخت بدهی های یونان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کریس بمبری کارشناس مسائل اقتصادی درپاسخ به سوال مجری که کارشناسان اقتصادی بحران یونان را

پاشنه آشیل اتحادیه اروپا می دانند گفت : نگرانی اصلی که اتحادیه دارد این است که یونان از کشورهای اروپایی مبالغ بسیار زیادی را به عنوان وام

دریافت کرده و این موضوع در برخی از کشورهای امریکای شمالی و شوروی سابق نیز وجود داشته است .

کارشناس مسائل اقتصادی افزود : در بحث بانکداری این باور وجود داشته است که یونان نمی تواند بدهی ها را برگرداند و این موضوع در بانکداری بسیار حائز اهمیت است .

کریس بمبری گفت : بحث دیگری که در نظام پولی در حال حاضر در جهان وجود دارد میزان وام و بدهی است که یونان دارد .

کارشناس مسائل اقتصادی افزود: بدهی های یونان باعث شده که رشد اقتصادی این کشور زیر صفر باشد . و این مسئله باعث شده که پیشنهاداتی که

یونان به اتحادیه اروپا و سران این کشورها برای عبور از بحران می دهند به نحوی است که انها بتوانند در باره اقتصاد این کشور به فکر باشند .

کریس بمبری گفت : در طی اجلاس و نشستی که دراین زمینه برگزار شد تفاوت های مهمی بین این دو کشور وجود دارد .

در حال حاضر شاهد بودیم که خود فرانسه تمایل داشت یونان را درحوزه یورو حفظ کند .

وی افزود : در حال حاضر اولویت هایی را به اقتصاد این کشور اختصاص داده اند .

کارشناس مسائل اقتصادی افزود : در جلسه شاهد بودیم که وزیر اقتصاد فرانسه و خود اولاند بر این مسئله تاکید بسیار داشتند و آنها فقط نمی خواهند به مسئله بدهی ها بپردازند، مسئله ای که ناشی از مشکلاتی است که اقتصاد واشنگتن و امریکا درگیر ان بوده است.

کریس بمبری گفت: آنها نمی خواهند وام و بدهی های یونان را تقبل کنند و تاکید آنها بر این است که خود آلمان تامین این کشور را قبول دارند .

کارشناس مسائل اقتصادی افزود : مشکل اصلی یونان قرض ها و پول هایی است که دریافت کرده است و آنها مجبور هستند که این پولها را برگردانند و غیر مسئول بودن شان در برابر قرض گرفتن و پس ندادن مشکلات بسیار زیادی را برای این کشور به وجود آورده است .

وی افزود : آلمان به عنوان یک اقتصاد اصلی و مهم در اتحادیه اروپا سیاستی را در پیش گرفته است که تلاش می کند کشورهایی مثل یونان را بتواند بالا بیاورد اما کشور یونان این توان را ندارد و درحوزه یورو نمی تواند رقابت کند و اهداف اقتصادی را پیش ببرد .

کریس بمبری گفت: از سال 2088 شاهد بودیم که کشور یونان بیش از پیش پسرفت داشته و دچار بحران هایی بوده است .

وی افزود: من فکر می کنم که این بحران همپنان ادامه خواهد داشت و دلیلی که وجود دارد این است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه آلمان تلاش در مجازات و تنبیه یونان به خاطر عدم پرداخت بدهی ها و اصلاحات اقتصادی که قرار بوده است انجام دهند .

کارشناس مسائل اقتصادی افزود: سیاستمداران که اغلب دموکراتها و چپ گراهها هستند تلاش می کنند حرف خود را به یونان برسانند که باید اصلاحات را انجام دهند .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°