فریاد زنده باد ایران رئیس جمهوری اکوادور در پاسخ به درخواست آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:25 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۱۱۵۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۷
رئیس جمهوری اکوادور تصریح کرد: ما نه تنها سیاست مزورانه آمریکا را قبول نداریم و آن را بر نمی تابیم، بلکه به دوستی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم و فریاد زنده باد ایران سر می دهیم.
فریاد زنده باد ایران رئیس جمهوری اکوادور در پاسخ به درخواست آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اتحادیه بین المجالس مادرید ر یکصد و بیست و هشتمین نشست اتحادیه بین المجالس در حالی در کیتو، پایتخت اکوادور برگزار شد که سخنان رئیس جمهوری این کشور در انتقاد شدید از سیاست های آمریکا و نظام سرمایه داری و تاکید وی بر تداوم روابط میان امریکای لاتین با جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر حقانیت مواضع ایران و جایگاه ارزنده آن را در میان کشورهای در حال توسعه و حق طلب جهان به نمایش گذاشت.

"رافائل کورئا دلگادو" رئیس جمهوری اکوادور در این اجلاس که 1500 نفر از نمایندگان 140 کشور جهان در آن حضور داشتند، از سیاست های دو گانه آمریکا و متحدانش به ویژه انگلیس درباره موضوعات
مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به شدت انتقاد کرد و آمریکا و نظام بانکی و اقتصادی حاکم بر این کشور را بزرگترین تامین کننده هزینه های تروریسم و قاچاق مواد مخدر در سطح بین المللی دانست.

وی گفت: آمریکا با اعمال سیاست های دوگانه در مسائلی نظیر تروریسم، حقوق بشر، اقتصاد و تجارت با اتخاذ ادای دفاع از حقوق بشر ظلم زیادی به جامعه دیروز و امروز جهان روا داشته است.

کورآ با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورهای مستقل و آزادیخواه جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران گفت : آمریکا از ما می خواهد علاوه بر همراهی با این کشور در تحریم علیه ایران، از دوستی و همکاری با تهران فاصله بگیریم، در غیر این صورت ما را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار می دهد.

رئیس جمهوری اکوادور تصریح کرد: ما نه تنها این سیاست مزورانه آمریکا را قبول نداریم و آن را بر نمی تابیم بلکه به دوستی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم و فریاد زنده باد ایران سر می دهیم.

رافائل کورآ در ادامه از دولت انگلیس نیز به علت پیروی از سیاست های ظالمانه آمریکا انتقاد کرد و گفت: جزایر مالویناس (فالکلند) آرژانتین متعلق به کل آمریکای لاتین است و انگلیس حق حاکمیت بر این جزایر را ندارد.

وی همچنین بر ضرورت اصلاح ساختار سازمان ملل تاکید و خاطرنشان کرد: نظم حاکم بر جهان که اکنون از سوی آمریکا و قدرت های بزرک پیگیری می شود، غیرعادلانه و غیر اخلاقی است.

رئیس جمهوری اکوادور در این باره از اتحادیه بین المجالس خواست برای وضع قوانین اصلاح ساختار کنونی نظام ملل متحد اقدام کند.

"فرناندو کردرو" رئیس مجلس اکوادور نیز در سخنانش به انتقاد از نظام سرمایه داری غرب پرداخت و گفت که مدل کاپیتالیستی ارمغانی جز ایجاد مشکلات برای جامعه بشری ثمری نداشته است و نمونه های آشکار آن را اکنون می توان در اقتصادهای بحران زده کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا و حتی وضعیت اقتصادی آمریکا مشاهده کرد.

وی افزود: مردم جهان امروز به یک مدل توسعه باثبات و حقیقی نیاز دارند که رشد واقعی اقتصادی را به همراه داشته باشد.

شعار اصلی نشست اتحادیه بین المجالس که پس از پنج روز فعالیت عصر چهارشنبه به وقت محلی بامداد امروز پنجشنبه به وقت ایران به کار خود پایان داد، " از رشد بی هدف تا توسعه هدفمند (زندگی خوب )" بود و
هیات های شرکت کننده در نشست های خود در قالب سه کمیسیون "صلح و امنیت بین المللی "- "توسعه پایدار- امور مالی و تجارت " و "دموکراسی و حقوق بشر" دیدگاههای خود را مطرح کردند.

به گزارش ایرنا، 43 نفر از روسای مجالس کشورها- 1157 تن از اعضای مجالس قانونگذاری و 300 وزیر، شهردار، مشاوران بلندپایه دولت ها و مقام های نظامی و پلیسی در این همایش پنج روزه که برای نخستین بار در اکوادور برگزار شد، شرکت کردند.

ریاست هیات اعزامی ایران به این نشست را "موید حسینی صدر" نماینده خوی و دبیرکل گروه بین المجالس جمهوری اسلامی بر عهده داشت و " مقداد نجف نژاد" نماینده بابلسر، "حلیمه عالی" ، نماینده زابل و "هدایت میرمرادزهی " نماینده سراوان اعضای آن را تشکیل می دادند.

مدل های توسعه، تجارت عادلانه، رفع فقر و خشونت و تلاش برای حل نگرانی های جهانی و منطقه ای، مهم ترین موضوعاتی بود که در جریان این نشست ها بررسی شد.

"عبدالواحد راضی " رئیس سابق مجلس مغرب و رئیس دوره ای اتحادیه بین المجالس در جریان این نشست، ریاست آن را به اکوادور واگذار کرد و شماری از مقامهای سازمان ملل از جمله خانم "ربکا گرینسپان " معاون دبیرکل سازمان ملل و "آلیسیا بارسنا" مدیر کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای امریکای لاتین و حوزه کارائیب نیز در آن سخنرانی کردند.


{$sepehr_old_album_11535}
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°