پیشخوان خبر: تحولات سیاسی و امنیتی عراق

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:09 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۱۱۶۶۰۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۹
منابع امنیتی عراق از آزادسازی کامل دانشگاه الانبار در حومه شهر الرمادی خبر داد.
پیشخوان خبر: تحولات سیاسی و امنیتی عراق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، منابع امنیتی عراق از آزادسازی کامل دانشگاه الانبار در حومه شهر الرمادی خبر داد.
نیروهای ارتش و مردمی عراق همچنین موفق شدند محور شرق الرمادی را به طور کامل به کنترل خود در آورند.

مدیر شبکه تلویزیونی الموقف وابسته به گروه های مردمی عراق موسوم به حَشدُالشَّعبی در گفتگو با برنامه پیشخوان خبر شبکه خبر، گفت: موفقیت های نیروهای عراقی در حالی است که در روزهای اخیر، انفجارهای تروریستی در مختلف عراق افزایش افزایش یافته و دیشب در دو انفجار تروریستی در منطقه طوزخورماتور بیش از 60 تن کشته و زخمی شدند.

عبدُالامیر العَبُّودی؛ گفت : نیروهای عراقی شامل نیروهای امنیتی عراق و نیروهای مردمی در کنار پلیس عراق و کسانی که به این گروهها پیوسته اند از جمله نیروهای عشایر هستند که کفه ترازوی آنها سنگین تر شده است .

وی افزود: داعشیها دیگر قادر نیستند، که حالت هجومی بگیرند و حمله داشته باشند و ضمائم امور در اختیار عراقیها قرار گرفته است .از طرف دیگر دلایل واضحی وجود دارد که پیشرفت و پیشروی در استان الانبار خیلی جدی و سریع در حال اتفاق افتادن است .

البته این حقیقت وجود دارد که در برخی محورها پیشروی کند است و بمب گذاری و مینهایی که داعشیها به روش ابتدایی و آماتور کاشته اند موجب می شود که پیشروی ها کند شود. داعشیها در پستهای ایست بازرسی در لا به لای مناطق و خیابان و حتی مناطق که اشاره شد بمب گذاری کردند .

اینها موجب می شود که نیروهای عراقی با کندی مواجه شوند. وی افزود: حتی در یک منطقه 5 کیلومتری چند هزار بمب گذاری شده است و این موجب میشود نیروهای مقاومت و بسیج مردمی که آمادگی خوبی دارند و به دنبال پیشروی هستند با کندی مواجه شوند.عبدُالامیر العَبُّودی گفت: پرچم عراق را در الانبار برافراشتیم ، هرچند داعشیها در دانشگاه الانبار سنگر گرفته بودند و به نیروهای عراقی حمله کردند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی و عربهای حوزه جنوبی خلیج فارس هم راستا هستند و سران عرب به دنبال ایجاد جنگ مذهبی بین شهروندان خودشان و دیگر ملت ها هستند. مدیر شبکه تلویزیونی الموقف وابسته به گروه های مردمی عراق موسوم به حَشدُالشَّعبی افزود: آنها ادعا می کنند که رژیم صهیونیستی، خطری برای جهان عرب ندارد و جمهوری اسلامی ایران برای جهان عرب خطر ناک تر است .

وی افزود: رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را اشغال کرده و مردم عرب را آواره کرده است .حکام سعودی و حکام شورای همکاری خلیج فارس هیچ مشکلی در این مسله و در این معظل نمی بینند اما دنبال این هستند که آن گونه که خودشان ادعا میکنند و قدرت تشیع را در منطقه تضعیف کنند.

رسانه های غربی و دلارهای نفتی شبکه های ماهواره ایی را حمایت میکنند . مدیر شبکه تلویزیونی الموقف وابسته به گروه های مردمی عراق موسوم به حَشدُالشَّعبی گفت: شبکه های ماهواره ایی به جز تخریب به دنبال چیز دیگری نیستند و به اختلافات مذهبی دامن می زنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°