در اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی چه می گذرد؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۱۱۹۳۸۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۶
دبیر علمی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی: در حالی که رسانه های غربی تلاش می کنند چهره ای خشک و خشن از اسلام ترسیم کنند، این وظیفه رسانه های اسلامی است تا از امانتی که در دست دارند برای معرفی چهره واقعی اسلام استفاده کنند.
در اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی چه می گذرد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هشتمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با حضور 220 شبکه تلویزیونی و رادیویی از 35 کشور جهان در حال برگزاری است. برنامه پیشخوان خبر با حضور مژگان مصطفوی معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان و ظریفیان دبیر علمی نشست رادیو تلویزیونهای اسلامی این اجلاس را از زوایای مختلفی بررسی کردند.

مژگان مصطفوی با اشاره به افتتاح شبکه یونیوز گفت: این خبرگزاری اخبار مربوط به حوزه کشورهای اسلامی و مقاومت را تولید می کند که اغلب خبرهای تولیدی آن مربوط به سوریه، لبنان ،یمن، بحرین و سایر کشورهای اسلامی است.

معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان با اشاره به کارکرد ویژه این رسانه گفت: یکی از کاربردهای ویژه این رسانه ایجاد همگرایی در بین سایر رسانه های اسلامی در برابر افراط گرایی رسانه های غربی است.
وی در ادامه گفت: اتحاد بین رسانه های اسلامی می تواند در ایجاد صدای مشترک جهان اسلام موثر باشد زیرا در شرایطی که رسانه های غربی در تلاش هستند تا چهره ای خشن و غیر منعطف از اسلام معرفی کنند این رسانه های اسلامی هستند که می توانند چهره متعالی اسلام را به خوبی معرفی کنند.
ایشان با بررسی رسانه های موجود در افغانستان گفت: در مجموع هزار رسانه در افغانستان فعالیت می کنند که از این تعداد تنها 14 رسانه عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی هستند، ما در حال حاضر با کمبود نیروهای متخصص روبرو هستیم، در تلاشیم تا خبرنگاران خود را آموزش دهیم تجهیزات رسانه ای خود را مجهزتر کنیم.
در ادامه این گفتگو ظریفیان دبیرعلمی اجلاس رادیو تلویزیون های اسلامی درباره زوایای این نشست گفت: هشتمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با هدف معرفی چهره رحمانی پیامبر رحمت آغاز به کار کرد زیرا رسانه های غیر اسلامی و سلطه تمام تلاش خود را برای تخریب اسلام و مسلمانان به کار گرفته اند تا چهره ای خشک و خشن از آن ترسیم کنند در حالی که این وظیفه رسانه های اسلامی است تا از امانتی که در دست دارند به خوبی محافظت کنند و چهره واقعی اسلام که همان چهره رحمانی است را به تصویر بکشند.
دبیر علمی نشست رادیو تلویزیون های اسلامی با اشاره به خبرگزاری یونیوز گفت: این خبرگزاری شنیداری، دیداری و مکتوب تاکنون پنج هزار ویدئو از رویدادهای کشورهای مختلف منطقه به ویژه یمن تولید و منتشر کرده است.
وی در ادامه به نشان حلال مدیا اشاره کرد و گفت: همان طور که جسم انسان برای رشد و تعالی به غذای پاک و سالم نیازمند است روح و ذهن مخاطب ما نیز به تولیدات رسانه ای پاک و سالم نیازمند است، از این رو در تلاش هستیم تا این نشان را به یک برند تبدیل کنیم تا خانواده های ما با خیال آسوده از این تولیدات رسانه ای استفاده کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°