ماجرای عقب نشینی ارتش یمن از دو استان جنوبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:29 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۱۱۹۷۱۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
ارتش و نیروهای مردمی یمن که از دو ماه پیش استان های جنوبی شبوه و ابین را از حضور تکفیری ها و مزدوران آل سعود پاکسازی کرده بودند، اداره این دو منطقه را به ریش سفیدان قبائل بی طرف واگذار کردند.
ماجرای عقب نشینی ارتش یمن از دو استان جنوبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ماجد الوشلی، کارشناس مسائل سیاسی یمن از بیروت با تکذیب قاطع عقب نشینی ارتش و نیروهای مردمی یمن از شبوه و ابین، تصریح کرد: عقب نشینی کلی وجود نداشته و من از قول منابع حاضر در منطقه ادعای رسانه های سعودی را تکذیب می کنم.

وی افزود: هر شخص آشنا به امور می داند که جنگ است و در جنگ تاکتیک هایی وجود دارد. سعودی ها و حامیانشان می خواهند برای ارتقا اعتبار و جایگاه عربستان و متحدانش در شورای همکاری خلیج فارس، این شایعات را مطرح می کنند و از پیروزی های خیالی سخن می گویند.ماجد الوشلی اضافه کرد: در برخی مناطق از جمله شبوه و ابین، مدیریت ها به ریش سفیدان واگذار شده است. در این استان ها قبائل و طایفه هایی زندگی می کنند که بزرگان آنها هنوز به عهد و پیمان بیگانگان و سعودی ها باور دارند و این یک تاکتیک از سوی نیروهای مقاومت بود تا فرصتی در اختیار آنها گذاشته شود.

وی افزود: من تاکید می کنم که شایعه عقب نشینی صحت ندارد و سپردن مدیریت منطقه به بزرگان قبائل به معنی عقب نشینی و از دست دادن مناطق حساس نظامی و اقتصادی نیست. این تاکتیک ارتش و نیروهای مردمی است و فرصتی است که به بی طرف ها و حتی مرتبطین با سعودی ها داده می شود تا اگر سعودی ها بر عهدشان پایبند بودند، صلح و آرامش در این استان ها حاکم شود و اگر چنین نشد، این قبائل نیز با ماهیت واقعی سعودی ها آشنا می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی کشورهای عربی، تصریح کرد: در روزهای آینده خبرهای خوبی خواهیم شنید و مطمئن باشید که مردم یمن قصد ندارد کشورخود را به القاعده بسپارند.
اکنون در تعز درگیری سختی در جریان است و نیروهای مردمی با القاعده و تکفیری ها می جنگند، آنجا یک جنگ واقعی در جریان است اما مردم یمن همانگونه که در 4 ماه گذشته مقاومت کردند بازهم ایستادگی می کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °