کالبد شکافی طرح غربی برای تجزیه خاورمیانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:33 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۱۱۹۸۶۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۸
جهان اسلام به ویژه غرب آسیا امروزه دستخوش نا آرامی های امنیتی و نظامی است . کشورهای مختلفی در این منطقه درگیر جنگ و کشمکش داخلی هستند. کشورهای غربی و امریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت متحدان خود تجزیه خاورمیانه را دستور کار خود قرار داده اند.
کالبد شکافی طرح غربی برای تجزیه خاورمیانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آنچه که امروز ما در عراق ،سوریه، یمن و ... شاهد آن هستیم به باور اغلب کار شناسان سیاسی، پیش درآمد تغییری است که استعمارگران غربی می خواهند در نقشه خاورمیانه به وجود بیاورند.

برای تحلیل این موضوع ، برنامه پیشخوان شبکه خبر گفتگویی با آقای علی جعفر زیدی( کارشناس مسائل سیاسی در لندن) انجام داده است.
گفتگوی شبکه خبر با تحلیلگر لندن

آقای جعفر زیدی، تحلیلگر مسائل سیاسی لندن در این تحلیل درباره اهداف دولتمردان امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی از تجزیه خاورمیانه که در دستور کار قرار گرفته است گفت: این مقاله ای به تازگی در «گلوبال ریسرچ» منتشر شده است و سه سال پیش هم کاندولیزا رایس در خاورمیانه اعلام کرد قرار است نقشه خاورمیانه را تغییر دهیم و قرار است نقشه جهانی سازی را بوجود بیاوریم و قرار اسنت رژیم صهیونیستی و دیگر متحدان را حمایت کنیم و این مساله در دستور کار قرار گرفت و تصمیم گرفتند به کشورهای عربی وارد شوند و نقشه فیزیکی خاومیانه را تغییر دهند وبه منافع خود در خاورمیانه برسند.
تحلیلگر مسائل سیاسی لند
تحلیلگر مسائل سیاسی لندن در پاسخ به این سوال که کشورهای غربی برا ی رسیدن به استراتژی خود یعنی "کوچک سازی و تجزیه کشورهای اسلامی" از چه ابزارها و روش هایی استفاده می کنند ؟ گفت: پیش از این هم شاهد بودیم که این کار را با جنگ آغاز کردند. آنها مقاصد تروریستی دارند و در منطقه و کشورها افرادی را انتخاب کردند که برای آنها کارکنند و در تلاشند که این تجزیه در کشورهای اسلامی به وقوع بپیوندد و به اهداف خود برسند و حاکمان کشورهای مدافع آنها با آنها همسو شده اند. آنها در فکر این هستند که در داخل کشورها تروریست ها را تربیت کنند تا شرایط به نفع خودشان پیگیری شود.

وی همچنین درپاسخ به این سوال که جنگ مذهبی و منازعات قومیتی " چه جایگاهی در راهبرد کوچک سازی و تجزیه کشورهای اسلامی دارد ؟ گفت: از زمانی که کتاب ها .... منتشر شد شاهد این بودیم که در بخش های مختلف تفاوت های قومی و زمانی وجود دارد در خاورمیانه هم در تلاش هستند که از این مساله استفاده کنند و جنگ های قومیتی ایجاد کنند و در تلاش هستند تا بین شیعه و سنی شکاف ایجاد کنند و از این شکاف به اهداف خود برسند ؛ اما مردم خاورمیانه این را نخواهند پذیرفت. مردم با این قومیت های متفاوت در کنار هم زندگی می کنند و اجازه نخواهند داد آنها به اهداف خود برسند و کارشان نتیجه بدهد.

جعفر زیدی، کارشناس مسائل سیاسی در لندن درباره وظیفه امت اسلامی و حکومت های جهان اسلام برای مقابله با راهبرد " کوچک سازی و تجزیه کشورهای اسلامی" و گروههای تروریستی همچون داعش گفت: همه گروههای تروریستی که ایجاد می شوند مثلا القاعده و داعش که الان در منطقه فعالیت دارد اخبار متعددی در باره آنها منتشر می شود همه می د انیم که داعش ثمره پنتاگون و رژیم صهیونیستی است و گروهی کشور های عرب که در پی رسیدن به اهداف خود هستند از آن حمایت می کنند .

تحلیلگر مسائل سیاسی لندن
وی همچنین با توجه به موج بیداری در کشورهای اسلامی گفت: امت اسلامی باید به شکل آرمانی خود شکل بگیرد و امید این است که مردم مسلمان علیهه این دستور امپریالیسمی فعال شود و زمامداران امور نیز علیه این امپر یالیسم مقابله کند و کشورهایی که تحت حاکمیت مدافع امپریالیسم ها هستند فقط مردم هستند که با وحدت می توانند در برابر حکومت های دیکتاتور بایستند و مردم در نهایت می توانند نتیجه را مشحص کنند . بسیاری از کشورها با سردمداران غربی همسو هستند مانند بحرین ویمن که مردم در این کشورها مخالف هستند و مقاومت می کنند. با وحدت این کشورها تجزیه نخواهند شد و مردم هستند که با اتحاد می توانند کشورها را در کنار هم حفط کنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°