نظارت بر تولید نوشت افزار ضروری است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:08 - يکشنبه 17 فروردين 1399
کد خبر : ۱۲۲۰۷۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲
اگر در تولید نوشت افزار از تولید کننده داخلی حمایت شود دیگر تولیدات کشور چین ،تایوان و... نمی توانندعلیرغمم کیفیت بالای نوشت افزار داخلی در این بازار رقابتی گوی سبقت را از تولیدات داخل بربایند .
نظارت بر تولید نوشت افزار ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،سعید حسینی مدیر عامل مجمع تولید نوشت افزار اسلامی ایرانی درباره قانون منع چاپ نوشت افزار با طرح خارجی گفت:در قانون دهه هفتاد شورای عالی انقلاب فرهنگی نکاتی در این خصوص تنظیم شده است ولی به قانون عمل نمی شود متاسفانه علی رغم اهمیت نوشت افزار نیازی به مجوز در تولیداین محصولات نیست و بعد ازتولید هم نظارتی بر تولید صورت نمی گیرد.

سعید حسینی در برنامه صبح با خبر پنجشنبه افزود:نوشت افزار جزو کالای ضروری سبد کالایی مردم است که درطول سال های تحصیلی دانش آموزان که به دنبال قهرمان برای خود می گردنددر شکل گیری شخصیت و فرهنگ آنها موثر است کاراکترهای غربی که بحث خشونت و بی حیایی را ترویج می دهد و در آینده کودکان موثر هستند و در طول نه ماه سال تحصیلی دانش آموزان با نوشت افزار ارتباط برقرار می کنند .

صبح

او درباره اثرگذاری طرح نوشت افزاربر کودکان گفت: پوشش نوشت افزار بر روی کودکان تاثیر گذار است ،المان های بصری و تصویری نقش مهمی در شکل گیری ایده در آنها دارند .

از سال 1391حرکت مردمی برای نظارت بر نوشت افزار انجام شده که دو برند مجموعه ایام و قاصدک به بازار عرضه شد .

قبلادر طرح های ایرانی ما برای ارائه چیزی نداشتیم و همه شخصیت ها غربی بودند و فقط کاراکترهای غربی بنتن و باربی و ... بودندو فضا خیلی نامناسب بود اما از صفر سال 91 و دو برند به تولید 55 برند و امسال به تولید 30 میلیو ن محصول رسیدیم .

او افزود:هزینه واردات کمتراز تولیدداخل است وحمایت داخلی نداریم ولی به لحاظ کیفی ما قابلیت رقابت با محصولات روز دنیا را داریم اما با محصولاتی که به راحتی از چین و تایوان وارد می شوند با یداز تولید کننده داخلی حمایت بیشتری صورت گیرد.

مدیر عامل مجمع تولید نوشت افزار اسلامی ایرانی درباره مقابله با ورود این نوشت افزار ازطریق مجلس یا نهادهای دولتی برای حمایت از تولیدات داخلی افزود:مجلس در کمیسیون فرهنگی وکمیسیون اصل نود پیگیری نموده وباید چند اتفاق مهم در این زمینه بیفتد که از آن جمله بحث نظارت بر حمایت از تولید داخلی،شخصیت سازی که بیشتر به حوزه نهادهای فرهنگی و حتی در حوزه های دیگر به شخصیت سازی نیاز داریم.

او گفت:با توجه به عدم نظارت بر ارائه محصولات ، والدین باید به لحاظ اخلاقی خودشان بر ارائه این محصولات نظارت کنند تا برخی شخصیت های غیر متعارف مانند باربی ،برتز و بنتن به همراه پیوست رسانه ای آنها برای کودکان مضر نباشند.

حسینی درباره برنامه ریزی برای جذابیت بیشتر محصولات داخلی گفت:در سال هایی که این روند در حال انجام است یعنی سه چهار سال رشد خوبی داشتیم، فضای روانشناسی و جذابیت های خاص به طرح هااضافه شده مثلا کلاه قرمزی و شکرستان که استقبال خوبی از آنها شده واکنون بیش از 2000 نوع محصول از کاراکتر تلویزیونی تا معماری اسلامی ایرانی داریم.

سالهای اول به دلیل کمبود تنوع استقبال ضعیف بود ولی حالا با نیازسنجی مخاطبان طرح ها طرفدار بیشتری پیدا کردند.

کودکان بیشتر از والدین در انتخاب نقش دارند بچه ها در نمایشگاه به سمت کالاهایی می روند که بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند . درجریانی که شروع شده دست اندرکاران آن مردم هستند و اگر از مردم مطالبه شود در چند سال آینده شاهد فضای سالمی در محصولات کودک خواهیم بود.

انتظار ما از بخش دولتی این است که در بحث تولید نظارت انجام شود و اگر در تولید حمایت مالی شود می توانیم تولیدات بهتری داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۸°