تیترامشب-امیدها و تردیدها بدرقه راه کشتی گیران ملی پوش در مسابقات المپیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:45 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۱۲۲۱۸۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۵
خادم پیش بینی نکرد اما ابراز امیدواری کرد که تیم ملی کشتی کشورمان در مسابقات المپیک قدرتمند ظاهر شود و یکی از سه سکوی برتر دنیا را کسب کند تا جوان های کشتی گیر تیم ملی کشورمان انتظارات مردم را برآورده کنند.
تیترامشب/امیدها و تردیدها بدرقه راه کشتی گیران ملی پوش در مسابقات المپیک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در آستانه حضور در رقابت های جهانی هستند و تیتر امشب 12 شهریور ماه به چند و چون آن پرداخته است. فرنگی کاران کشورمان 5 بامداد فردا تهران را به محل برگزاری مسابقات ترک خواهد کرد، و آقای خادم بلافاصله بعد از برنامه امشب رهسپار فرودگاه می شود. تیم آزاد کشتی دوشنبه کشور را ترک خواهد کرد.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی کشورمان با اشاره به حضور حمید سوریان و حااجی پور در این مسابقات گفت: تیم ملی کشتی فرنگی با 9 کشتی گیربا تشخیص شورای فنی در مسابقات جهانی اعزام خواهد شد و 35 درصد نفرات منتخب تیم ملی برای نخستین بار در رقابت های جهانی حضور دارند اما چهره های با تجربه و صاحب مدال المپیک و مدال آوران جهانی هم در این تیم درایم و نهایت تلاش برای کسب آمادگی جسمی و فنی لازم صورت گرفته است.

خادم افزود: رقابت در کشتی فرنگی شرایط متفاوتی از کشتی آزاد دارد، زیرا توزیع مدال ها بسیار گسترده است و و هر شکست یا پیروزی جایگاه کشورها را خیلی سریع جا به جا می کند و این موضوع هم فرصت و هم تهدید برای تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان است.

در ادامه برنامه صدرالدین کاظمی به تلاش های قابل توجه فدراسیون کشتی برای برقراری قانونمداری درکشتی اشاره کرد و گفت: فدراسیون تا حدود 90 درصد به سوی قانون گرایی، دادن انگیزه به کشتی گیران و حفظ پشتوانه ها گام برداشته است، و کشتی آزاد با 6 تغییر نسبت به مسابقات جهانی سال پیش و کشتی فرنگی با نزدیک به 40 درصد تغییر در مسابقات المپیک حاضر خواهد شد.


وی افزود: اگرچه شاید این تغییرات در سال نخست منتج به نتیجه نشود اما جای نگرانی نیست، زیرا اعتماد به جوان ها و پشتوانه ها سبب خواهد شد که در آینده هیچ جوانی به دلیل اینکه مقابل او یک ستاره است، پشت خط نماند.

بهرام مشتاقی عضو شورای فنی کشتی فرنگی هم مهمان تلفنی تیتر امشب دوازدهمین شب شهریور درباره تیم اعزامی کشتی کشورمان در مسابقات المپیک گفت: تمام اعضای این تیم از میان مسابقات انتخابی، انتخاب شده اند و تیم ما 40 درصد جوان شده است.

وی افزود: جوانان ما تا کنون نشان داده اند که در سخت ترین میدان ها می توانند بزرگترین نتایج را به دست بیاورند.

روفوگر عضو شورای فنی کشتی آزاد یکی دیگر از مهمانان تلفنی در برنامه تیتر امشب بود که درباره جوان گرایی تیم کشتی اعزامی مسابقات المپیک گفت: یک فرایندی را فدراسیون کشتی مشخص کرده بود که تمام کشتی گیران باید در این فرآیند و در مسابقات انتخابی شرکت می کردند و امسال، دومین سال است که این فرآیند انجام شده است و انگیزه بسیاری را در یمان کشتی گیران کشورمان فراهم کرده است.

وی افزود: ما در شورای فنی دغدغه نداریم زیرا درایت کافی به کار رفته است و تیم جوان که تا کنون تجربه حضور در مسابقات جهانی را نداشته است، نباید نادیده گرفت.

تک ستاره ها موضوعی بود که در برنامه تیتر امشب مورد توجه مهمانان برنامه بود. صدرالدین کاظمی با اشاره به تیم قدرتمند و رقیب جدی کشورمان در مسابقات المپیک به تک ستاره های کشورهای مختلف نیز اشاره ای داشت و گفت: علاوه بر روسیه که تلاش دارد راه را برای تیم ایران سد کند باید به تک ستاره ها نیز توجه ویژه ای داشت.

خادم نیز در ادامه برنامه گفت: بهتر است درباره یکسری موضوعات ورود نکنیم اما مسئولان ارشد نظام و کشور باید توجه داشته باشند که المپیک صرفا یک رویداد ورزشی نیست و از نظر سیاسی و اجتماعی هم مورد توجه جهان است، بنابراین مدیران ارشد کشور باید به طور جدی به حمایت از مدال آوران المپیک همت گمارند.

کاظمی نیز درباره شرایط حمایتی فدراسیون از کشتی گیران گفت: فدراسیون بیش از توان و جایگاه خود در کشتی سرمایه گذاری کرده است و بیش از بودجه اختصاص یافته به این فدراسیون برای انجام اردوها و تمرین ها هزینه شده است، نزدیک بودن تیم های مختلف جهان در این مسابقات نگران کننده است.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°