برخورد شدید پلیس با رانندگان پر خطر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۱۲۴۰۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۲
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ، از برخورد شدید با رانندگان پرخطر و حادثه ساز در جاده های بین شهری خبر داد.
برخورد شدید پلیس با رانندگان پر خطر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ تقی مهری در حاشیه بازدید هوایی از جاده های شمالی گفت:‌ با توجه به روند رو به رشد تصادفات جرحی در 20 روز گذشته، پلیس از ادامه سفر رانندگان حادثه ساز ممانعت می کند.


سردار مهری افزود: رانندگانی که با سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکات مارپیچ و سبقت از شانه خاکی از خطوط قرمز پلیس تخطی کنند ضمن توقیف 72 ساعته خودرو، اعمال جریمه 200 هزار تومانی و لحاظ نمره منفی، به مراجع قضایی نیز معرفی می شوند.


وی از افزایش تدریجی حجم ترددها و بار ترافیکی جاده های بین شهری به ویژه در مسیر شهرهای شمالی و زیارتی کشور خبر داد.


سردار مهری گفت:‌ پلیس راهور برابر تدابیر فرمانده نیروی انتظامی با بکارگیری توان سایر بخش های ناجا و استفاده از پلیس های تخصصی در قالب طرح تقویت شده تابستانی تا چهارم مهر با مدیریت، کنترل و برخورد با تخلفات حادثه ساز از وقوع تصادفات فوتی و جرحی پیشگیری می کند.


وی با اشاره به کاهش 5 درصدی تصادفات فوتی در 20 روز گذشته در مقایسته با مدت مشابه پارسال افزود: تصادفات جرحی در این مدت افزایش یافته است.


سردار مهری عامل بیش از 36 درصد سوانح رانندگی در این مدت را واژگونی خودروها دانست و گفت: علت اصلی آن خستگی و خواب آلودگی است.


وی همچنین سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ را علت بیشترین تصادفات فوتی در این مدت بیان کرد.


سردار مهری افزود: نزدیک به 66 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها به وقوع پیوسته است.


رئیس پلیس راهور ناجا از مردم خواست سفرهای تابستانی خود را به روزهای پایانی شهریور به علت تراکم رو به افزایش جاده های بین شهری موکول نکنند.


موج پایانی سفرهای تابستانی از دو روز قبل آغاز شده و تا 4 مهر با حضور فعال پلیس راهور و سازمان های امدادی در جاده های بین شهری کشور ادامه دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °