آخرین تحولات سیاسی و امنیتی سوریه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:11 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۱۲۴۸۸۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
دی میستورا در نشست اتحادیه عرب در قاهره گفت: بحران سوریه راه‎حل نظامی ندارد و باید از راه سیاسی به آن پایان داد.
آخرین تحولات سیاسی و امنیتی سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در پی درگیری با گروه‌های مسلح توانستند منطقه «النابوع» در شمال الزبدانی را تحت کنترل خود در آورند. به موازات این تحولات،"دی‎میستورا" نماینده سازمان ملل نیز سفر سه روزه ای را به منطقه آغاز کرده است. خزایی خبرنگار صدا و سیما در سوریه گفت : موقعیتهای سوریه ، النابوت آزاد سازی در این منطقه و استراتژی مهم بوده است.

آخرین تحولات سوریه برجنگ رسانه ها بوده است جنگ رسانه برضد یک و ظیفه اساسی بود به طوریکه سوریه را ضعیف نشان دادند و این طرح آمریکا بود . آمریکا تصمیم گرفت در سال 2006 یک طرحی در سوریه اجراکند که متقابلن از جنگ رسانه ایی استفاده کرد و از طریق خبر گزاریها سایتهای اینترنتی استفاده کرد تا بر ضد سوریه میلیارد ها دلار خرج کرده اند و پشت این جنایتها هدف سوریه است سوریه از نیروهای ارتشی خود حمایت میکنند .

وی افزود : این سفرها تکرا رمیشود روایتیست که این سفرها نتیجه خوبی نخواهد داشت آنچه که میستورا انجام میدهد . فرقی برای بهبود وضیعیت تروریستها نمیکند و این وقت کشی است و نماینده ها در این زمینه به نتیجه خوبی نخواهند رسید . وباید گفت این نتیجه مسمر سمری نیست از طرفی دیگر میستورا اعلام کرد: که کشور سوریه با تروریستها مسالمت آمیزی صلح خواهد کرد، و میخواهد صلح کند .

اتحادیه عرب در زمان آغاز جنگ بر سوریه ملت سوریه قرار گرفته اند و در کنار دولت سوریه دوران و بحران سوریه باقی بمانند و کشورهای نفت خیز در صف دشمنان اول هستند و آنها با تاخیر زیاد اتحادیه عرب به آن نتیجه برسند . آنها در واقع کسانی هستند که حمایت مالی و تسلیحاتی گرفتند .

ملت سوریه خواستار حفظ اراضی و خاک سوریه هستند .

اتحادیه عرب باید تروریستها را متوقف کنند .

روابط بین سوریه و روسیه روابطی بر این دو کشور قرا دارد که تجدید نظر میشود سوریه با شوروی روابط داشت و روسیه شورای امنیت است و میخواهد کانون عادلانه باشد .

همکاری سوریسه با روسیه هر دو منافع بین المللی دفاع می کنند و هردو روز به روز در حال گسترش هستند .

وی ادامه داد : جان کری نباید اینطور نادرست سخن بگوید، بشار اسد رئیس جمهوری این کشور است و از طرف ملت سوریه انتخاب شده و در این سمت باقی خواهد ماند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°