پیشخوان خبر- اجرای مرحله اول طرح عرضه گازوئیل؛ از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:36 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۱۲۵۲۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
اجرای مرحله اول طرح عرضه گازوئیل بر اساس پیمایش بعد از چهار وعده ناکام، فردا عملیاتی می‌شود.
پیشخوان خبر/ اجرای مرحله اول طرح عرضه گازوئیل؛ از فردا

به گزارش پایگاه اطلاع رساین شبکه خبر، عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی دی ماه سال ۹۳ اعلام کرد که از ابتدای سال ۹۴ مرحله اول عرضه گازوئیل بر اساس پیمایش اجرا خواهد شد اما این وعده در تاریخ مورد نظر عملی نشد.

البته این وعده ها ابتدای خرداد ماه 94 و بعد از آن به ابتدای تیرماه موکول شد و در نهایت ، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری ابتدای مهر ماه ( یعنی فردا) را به عنوان زمان اجرای طرح تعیین کرد. حالا واقعا این طرح فردا اجرا می شود یا نه.

آقای شهرام آدم نژاد، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری در گفتگوی تلفنی با برنامه پیشخوان دراین باره گفت: این طرح پارسال قرار بود طبق مصوبه هیئت وزیران از اول اردیبهشت ماه شروع شود؛ اما شروع طرح یک سری توابعی دارد مثل برچسب سازی همه جایگاه های سوخت، انتقال دیتا همه ناوگان حمل و نقل عمومی به مرکز داده ها و مانند محاسبه زمان سفر در شرایط مختلف. از اول اردیبهشت ماه که این طرح آزمایشی شروع شد، تنها کاری که اتفاق نیفتاد تغییر سهمیه بود که از فردا اول مهرماه تغییر سهمیه ها صورت میگیرد. یعنی پکیچ مرحله اول کامل انجام می شود برای ناوگان حمل و نقل جاده ای که با اسنادی مثل بارنامه جابجایی کالا و مسافر انجام می دهد، عملکردشان ثبت، ارسال به مرکز داده ها و پیمایشی که بر اساس آن انجام می شود به آن ها سوخت تحویل داده می شود.

وی گفت: کل سهمیه در 11 گروه از فردا تغییر پیدا می کند، دو پیمانه، یک پایه برای همه ناوگان داده می شود پیمانه دوم براساس کسانی که بارنامه وضعیت می گیرند، براساس عملکردشان سوخت به آنها تحویل داده می شود.

آدم نژاد درباره عرضه گازوئیل به صورت دو مرحله ای افزود: منظور از دو مرحله ای یک گروه بصورت وضعیت بارنامه و یک گروه هم نمی گیرند مثل درون شهری ها. برای اینکه مشکلی پیش نیاید ما سهمیه پایه را یک مقدار دست بالا گرفتیم و به همه آنها از فردا می دهیم و برای عملکردی هر چقدر کار کردند براساس کارکردشان به آنها سوخت داده می شود.


مصوب هیئت وزیران ناظر بر چند اصل بود، براساس ظرفیت، سن و نوع خودرو به آنها سوخت بدهیم؛ اما مفهوم این نیست که ماشین هر چقدر فرسوده و هر چقدر خواست به آنها سوخت بدهیم. از سن فرسودگی به بعد برای کامیون که 25 سالگی اعلام شده است، در جدول قواعد یک قاعده برای آن تعریف شده است، یعنی رفته رفته باید شرایط نوسازی برای این خودرو ها بوجود بیاید تا آنها بتوانند سوخت کمتری مصرف کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°