داعش دومین نسخه از بازی رایانه‌ای خود را منتشر می کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:09 - جمعه 24 مرداد 1399
کد خبر : ۱۲۶۸۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
گروه تکفیری صهیونیستی داعش دومین نسخه از بازی رایانه ای خود را که هدف آن تاثیرگذاری بر گروه سنی دوازده تا نوزده سال است، منتشر می کند.
داعش دومین نسخه از بازی رایانه‌ای خود را منتشر می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش، یک سال پس از انتشار اولین نسخه از بازی رایانه ای خود موسوم به «صلیل الصوارم»(چکاچک شمشیرهای برّان)، قصد دارد دومین نسخه این بازی را به زودی منتشر کند. مخاطب نسخه دوم این بازی، گروه سنی دوازده تا نوزده سال است. قتل، انفجار و دیگر رفتارهای مشابه، از جمله اصول این بازی هستند. کارشناسان معتقدند هدف از آن تاثیرگذاری بر ذهنیت کاربران و نوجوانان است.
عمر نشوان در گزارشی گفت: با وجود تحریم الکترونیکی داعش، طرفداران این گروه به فعالیت خود برای تاثیرگذاری بر دیگران ادامه می دهند و در درجه اول با بهره برداری از اشتیاق کودکان و نوجوانان، این گروه های سنی را هدف قرار داده است. طرفداران داعش بازی رایانه ای جدید تهیه کرده اند که هدف آن جذب کودکان و نوجوانان است. در این بازی، درگیری ها در عراق و سوریه شبیه سازی شده است تا عاملی برای جذب آنها و مشوقی برای سوق دادن افراد به قتل بخصوص قتل نیروهای امنیتی باشد.
در ادامه گزارش با اشاره به تصمیم داعش برای ارائه دومین نسخه از این بازی آمده است: در نسخه دوم، کاربر نقش یکی از افراد گروه را ایفا می کند و به اقدامات تروریستی می پردازد و به عنوان یک جنگجو، انتحاری، تک تیرانداز، سارق خودرو، کسی که سر افراد را می برد و مساجد را منفجر می کند، ایفای نقش می کند. ناظران بر این باورند که چنین بازی هایی، گروه های سنی دوازده تا نوزده سال را هدف قرار می دهد که تاثیرپذیرترین گروه سنی است. این در حالیست که درخواست ها برای تحریم این بازی ها و مجازات رواج دهندگان آنها، افزایش یافته است و در این خصوص نقش خانواده ها برای کنترل کودکان و نوجوانان بسیار مهم است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°