اقتصاد مقاومتی باید اولویت دوره پساتحریم باشد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:17 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۱۲۹۷۴۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
وزیر امور خارجه با بیان اینکه اجرای برجام روند قانونی خود را طی کرده است گفت: اقتصاد مقاومتی باید اولویت دوره پساتحریم باشد و موافقان و مخالفان برجام نیز اجازه دهند در این مسیر حرکت کنیم.
اقتصاد مقاومتی باید اولویت دوره پساتحریم باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ظریف وزیر امور خارجه امروز در مراسم روز ملی صادرات افزود: شرایط جدیدی را در برابر کشور داریم که نقطه پایانی بر یک دوره تلخ سیاه نمایی است.

او افزود: در گذشته از ایران تهدیدی امنیتی برای جهان ساخته بودند و براساس این تهدید امنیتی فضایی را شکل داده بودند که ارتباط ، گفت وگو و حمایت از ایران و رفت و آمد با ایران هزینه داشت.

ظریف با تاکید براینکه اگر برجام نمره 5، 10، 15 و یا حتی 90 دارد ولی اگر از آن استفاده مطلوب صورت نگیرد وناامیدی در مردم تزریق شود، نمره آن به صفر می رسد گفت: همگان باید از این فرصت بهره‌برداری کنند، ضمن اینکه بیشترین کسانی که می توانند از این فرصت برای مردم آینده‌ای بهتر بسازند کارآفرینانند.

وزیر امور خارجه افزود: باید فضای اقتصاد را به بهترین شکل پس از برجام هدایت کنیم تا اقتصاد دنیا با ما گره بخورد و دیگران نتوانند بر ما تحریم وارد کنند.

اوتصریح کرد: این کار با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است و ما نیز در وزارت امور خارجه تعهد می دهیم در حوزه صادرات کم‌کاری نکنیم و همایش ویژه سفرا را در نیمه اول آبان برگزار می کنیم تا فضای روانی پساتحریم را به واقعیتی عینی در ایران تبدیل کنیم .

ظریف اظهار داشت: تخصص ما اقتصادی نیست بلکه وزارت خارجه در حوزه سیاست خارجی سال‌های سال و حتی 3 دهه به دلیل شرایط ویژه امنیتی در کشور، گرایش سیاسی و امنیتی پیدا کرده است و کارآفرینان باید همکاری کنند تا از منافع اقتصادی به بهترین شکل دفاع کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: اطمینان می دهم در وزارت امورخارجه ملاک ارزیابی سفر بر این است که تا چه اندازه به صادرات و اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند و ما از کارآفرینان طلب یاری داریم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°