سردار اشتری: در حادثه قزوین یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:07 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۱۳۰۵۶۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
فرمانده نیروی انتظامی درباره جزئیات حادثه قزوین گفت: برخی سایت‌ ها و خبرگزاری‌ ها به اشتباه به این موضوع پرداخته‌ اند که موجب تشویش اذهان عمومی شد.
سردار اشتری: در حادثه قزوین یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزای صدا وسیما، اشتری افزود: پیشنهاد می‌ شود رسانه‌ ها پیش از درج اخبار، اطلاعات دقیق را از مراجع قضایی و انتظامی دریافت کنند.

او گفت: حادثه قزوین به شکلی که در رسانه‌ ها اعلام شده، نبود و فقط یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته است.

اشتری افزود: این خبر که گروهی مسلح با استفاده از سلاح گرم افراد را به درخت بسته و به آنها تجاوز کرده‌ اند درست نیست.

او گفت: این اتفاق در نیمه دوم شهریور امسال رخ داد که با همکاری خوب مراجع قضایی متهمان این پرونده دستگیر شدند.

اشتری افزود: این پرونده سه شاکی دارد که یک نفر به علت تجاوز و دو نفر هم به علت خفت‌گیری و سرقت، از متهمان شکایت کردند و همه مجرمان بازداشت شده اند.

اودرباره تردد زائران در اربعین گفت: برای انجام مراسم اربعین حسینی پلیس تمهیدات ویژه‌ ای را در نظر گرفته و گیت‌های زیادی را در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه گذاشته است.

اشتری افزود: در مرز مهران شاهد افزایش 5 برابری گیت‌ها هستیم تا کار بررسی مدارک افراد به سرعت انجام شود.

او با بیان اینکه مسئولان مربوط برای افزایش حال رفاه زائران اقدامات خوبی انجام داده‌اند، گفت: زائران حتما باید گذرنامه معتبر برای عبور از مرز داشته باشند.

اشتری افزود: بدون وجود گذرنامه از هرگونه تردد به آن سوی مرز ممانعت می شود.

اوگفت: منتظر دولت عراق درخصوص ویزا هم هستیم زیرا ممکن است این کشور نظر خاصی درباره داشتن یا نداشتن ویزا داشته باشد اما تا این لحظه داشتن ویزای عراق برای خروج از مرز، الزامی است.

فرمانده نیروی انتظامی درباره جلسه شب گذشته مسئولان پلیس با شهردار تهران و مسئولان وزارت کشور برای نهایی شدن اجرای طرح LEZ افزود: هنوز مصوبه جدیدی دراین باره نداریم و اجازه بدهید جلسات دیگری برگزار شود.

سردار اشتری گفت: حتما در چند روز آینده نظر نهایی اعلام می‌ شود اما پلیس هر اقدامی که در کاهش آلودگی هوای تهران موثر باشد، انجام می دهد.

وی افزود: ما به دنبال کاهش آلودگی هوا و تسهیل در تردد هستیم و با توجه به همکاری خوبی که میان پلیس و شهردار تهران وجود دارد، امیدواریم برای رفاه حال مردم در این زمینه به توافق‌ برسیم.

فرمانده ناجا همچنین ارتقای سطح مدیریتی و مهارتی مدیران و کارکنان پلیس پیشگیری ناجا را از مهمترین اهداف برگزاری دوره آموزشی کوثر دانست.

اشتری گفت: استاندارد سازی رفتار کارکنان، استفاده از تجهیزات نوین و به روز رسانی و آموزش کارکنان از جمله اهداف برگزاری این سلسله از دوره‌هاست.

او با اشاره به تنوع ماموریت‌ها و لزوم آموزش‌های جدید افزود: باید آموزش ماموران استمرار داشته باشد تا سرعت و دقت آنها افزایش یابد و شاهد کمترین خطا باشیم.

اشتری درباره کمبود تجهیزات در پلیس پیشگیری به خصوص کلانتری و پاسگاه‌ ها گفت: سعی شده هر ساله تجهیزات جدیدی به بدنه نیروی انتظامی به ویژه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها تزریق شود.

او افزود: اگر اعتبارات دولتی تخصیص یابد، در آینده‌ ای نزدیک شاهد نوآوری‌های جدید در کلانتری و پاسگاه‌ ها خواهیم بود اما با این مقدار تجهیزات نیز سعی کرده‌ ایم پاسخگوی مراجعات مردمی باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی درباره نظارت پلیس بر فضای مجازی و تلگرام نیز گفت: اقدامات و نظارت بر فضای مجازی براساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی و تعیین مصادیق مجرمانه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۸°