تبیین جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:24 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۱۳۰۷۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت در جلسه ای با حضور مدیران عامل و مسئولان اعتبارات بانک ها تبیین شد.
تبیین جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه با مهم دانستن نقش بانکها در خروج اقتصاد از رکود خواستار حرکت هماهنگ و هم جهت بانکها در این مسیر شد و افزود: اجرای این طرح ها باید به گونه ای باشد که هیچ یک از اقشار جامعه احساس تبعیض نکند و همه سطوح جامعه از آن برخوردار شوند.

سیف با برشمردن سه محور کارت خرید کالای ایرانی، تسهیلات خرید خودرو و کالاهای واسطهای به عنوان برنامه های تعریف شده در این بسته گفت: سال گذشته با اولویت قرار دادن سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، نظام بانکی توانست نقش مهمی درحرکت اقتصاد برای خروج از رکود داشته باشد و در این مرحله قصد داریم با تامین مالی خریداران و ایجاد تقاضا تحریک تقاضا حرکتی را که شروع کرده بودیم، تکمیل کنیم.

رییس کل بانک مرکزی، حمایت از تولیدکننده و صنعت داخلی را یکی از اولویتهای اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: قصد داریم با ایجاد کارتهای خرید کالای ایرانی؛ با استفاده از تجارب موفق جهان و توان داخلی چرخه اقتصاد را هم از ناحیه عرضه و هم از ناحیه تقاضا با سرعت بیشتر به گردش درآوریم. رییس شورای پول و اعتبار، تسهیلات کالاهای واسطه ای را یکی دیگر از حمایتهای بانکها از صنعت برشمرد و عنوان کرد: باهمکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اقلام مورد نیاز تولید کنندگان شناسایی شده و با شرایطی که اعلام می شود، در اختیار آنها قرار میگیرد.

بر اساس تصمیم گرفته شده در تیم اقتصادی دولت، قرار است جزییات بانکی بسته اقتصادی دولت در نیمه اول ماه جاری اعلام شود و پس از آن برای مدت شش ماه به اجرا درآید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°