پیشخوان خبر- آغاز مرحله دوم خرید غیبت سربازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۱۳۲۹۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا گفت: مرحله دوم طرح خرید جریمه غیبت خدمت سربازی از 20 آذر آغاز می شود.
پیشخوان خبر/ آغاز مرحله دوم خرید غیبت سربازی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا با اشاره به تفاوت خرید خدمت با جریمه سربازی گفت: ما در حال حاضر طرحی با موضوع خرید خدمت نداریم، بلکه آنچه مطرح است، طرح پرداخت جریمه غائبین است. در این طرح کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند می توانند جریمه تعیین شده را پرداخت کنند و در مقابل کارت معافیت خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا با اشاره به استقبال 290 هزارنفری از طرح پرداخت جریمه غائبین افزود: در مرحله نخست، 290 هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند و با اشاره به استقبالی که شد انتظار داریم در مرحله دوم نیز مشمولان غائیب از این طرح حمایت کنند.

وی با اشاره به زمان دقیق شروع طرح خاطرنشان کرد: مرحله دوم طرح خرید جریمه خدمت سربازی قرار است از 20 آذر آغاز شود. غائبین می توانند با مراجعه به پلیس+10 ثبت نام و مدارک مورد نیاز خود را متناسب با آنچه که در سایت وظیفه عمومی آمده است ارائه کنند.

سردار صدرالسادات در ادامه گفت: مشمولان تا پایان دی فرصت دارند تا در این طرح ثبت نام کنند اگرچه در فاز دوم همانند فاز نخست تنها کسانی حق ثبت نام دارند که که بیش از 8 سال غیبت دارند و عملا آخرین مدرک تحصیلی خود را سال 86 دریافت کرده باشند.

وی با اشاره به ثبت نام 290 هزار نفر در فاز نخست این طرح خاطرنشان کرد: در مرحله نخست 290 هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند که از نظر ما تمامی آنها تعیین تکلیف شده اند از این تعداد 286 هزار و 700 نفر در این طرح پذیرفته شدند و مابقی که شرایط لازم را نداشتند از این طرح کنار گذاشته شدند از این تعداد 165 هزار نفر جریمه پرداخت کرده اند و تنها 110 هزار نفر مانده اند که جریمه خود را پرداخت نکرده اند.

رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا با اشاره به مبالغ جریمه مشمولان غایب گفت: برای کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند اگر مدرک تحصیلی زیر دیپلم داشته باشند، 10 میلیون تومان، مدرک تحصیلی دیپلم 15 میلیون تومان، مدرک تحصیلی فوق دیپلم 20 میلیون تومان و همینطور با افزایش درجه مدرک تحصیلی، مبالغ نیز افزایش خواهد یافت اگر چه در صورتی که مشمول ازدواج کرده باشد 5 درصد و به ازای هر فرزند 5 درصد دیگر تخفیف خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به عدم امکان تقسیط این مبالغ برای مشمولان خاطرنشان کرد: در قانون طرحی برای اقساط این مبالغ در نظر گرفته نشده است تنها طرح تشویقی ما همان تخفیفات 5 درصدی تاهل و 5 درصد به ازای هر فرزند است.

سردار صدرالسادات در ادامه افزود: مشمولانی که مدارک خود را تکمیل و مبالغ جریمه را نیز پرداخت کرده اند بعد از طی شدن مراحل اداری بین 10 تا 15 روز بعد کارت معافیت از خدمت سربازی خود را دریافت خواهند کرد. در رابطه با آن 110 نفری که هنوز جریمه خود را پرداخت نکرده اند فقط تا 20 آذر فرصت دارند تا جریمه خود را پرداخت کنند زیرا بعد از این تاریخ و مراجعه نکردن، سازمان این اقدام آنها را انصراف تلقی می کند و باید خود را به سازمان معرفی کنند و برای اعزام به سربازی آماده شوند در غیر این صورت برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی در ادامه گفت: طبق قانون این طرح تا پایان سال ادامه دارد و ثبت نام فاز دوم از 20 آذر آغاز می شود و تا پایان دی ادامه دارد.

سردار صدر السادات با اشاره به منطقی بودن مبالغ اخذ شده بر اساس مدرک تحصیلی گفت: به نظر من این طرح منطقی است زیرا کسانی که مدارک تحصیلی بالاتری نسبت به کسانی که مدارک تحصیلی پائین تری دارند از سطح درآمد بالاتری نیز برخوردارند بنابراین طبیعی است که می بایستی مبلغ بیشتری نیز بپردازند.

سردار موسی کمالی دیگر میهمان این برنامه با اشاره به عفو رهبری مشمولان غایب گفت: عفو رهبر انقلاب، تنها ویژه مشمولانی است که کلا از خدمت سربازی فرار کرده اند. این دسته از افراد می توانند با مراجعه به سازمان یا ادامه خدمت، کار خود را به پایان برسانند و یا نسبت به خرید خدمت سربازی خود برابر قانون و تعرفه ها اقدام کنند. بدیهی است این افراد در صورت عدم تعیین وضعیت، از برخی امتیازات اجتماعی محروم می شوند این امتیازات شامل استخدام در دستگاه های دولتی و خصوصی، عدم دریافت وام از بانکهای خصوصی و دولتی و نیز عدم اجازه دریافت پروانه کسب و کار است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: تاکید ما این است که این 110 هزار نفر هرچه زودترجریمه خود را تا 20 آذر پرداخت کنند زیرا با شروع فاز دوم از این مشولان ثبت نام نمی شود و سریعا به خدمت سربازی اعزام می شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۳.۹۹°