پایان دروغ 12 ساله با بسته شدن پرونده "پی ام دی"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:10 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۱۴۰۰۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین سید احمدخاتمی خطیب این هفته جمعه تهران گفت:‌1 + 5 هیچ لطفی در حق ایران نکرده است و فقط دروغ 12 ساله شان را پس گرفتند.
پایان دروغ 12 ساله با بسته شدن پرونده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدخاتمی درخطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به 27 آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، شهید آیت الله مفتح را از پیشگامان وحدت حوزه و دانشگاه خواند و افزود: این شهید بزرگوار از افاضل حوزه علمیه قم بود و وی در تهران و دانشگاه الهیات نورافشانی می کرد.
وی گفت: مسئله وحدت حوزه و دانشگاه از تاکیدات مکرر امام راحل بود و امروز نیز مقام معظم رهبری ارزش والایی برای این موضوع قائلند اما مقصود از وحدت این نیست که زیر سقفی بنشینیم و پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه جلسه بگیریم بلکه وحدت موردنظر نظام ، وحدت در انگیزه ها و اهداف است.
خاتمی افزود: منظور از وحدت همانی است که در سال 56 و 57 رخ داد و حوزه و دانشگاه یک هدف پیدا کردند و سرنگونی نظام شاهنشاهی و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در پیش گرفتند که میوه شیرین آن را ملت بزرگ ایران چید.
وی گفت: حوزه و دانشگاه به عنوان دو بال رشد یک جامعه باید از نظام مقدس اسلامی و یادگار ارزشمند شهیدان دفاع و پاسداری کنند و وحدت حوزه و دانشگاه با این محور شکل گرفته است و ادامه پیدا خواهد کرد.
امام جمعه موقت تهران افزود: متاسفانه پس از پیروزی انقلاب از جمله اهداف دشمن ، شکستن این طرح مقدس بود و دانشگاه در سالهای نخست انقلاب به خانه تیمی برخی گروهک های مسلح تبدیل شده بود و تنها چیزی که مطرح نبود علم و دانش بود.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی گفت: متاسفانه در بازگشایی مجدد دانشگاه پس از انقلاب فرهنگی، برخی ها دست از سر دانشگاه برنداشتند.
وی افزود: هفته گذشته نیز به مناسبت 16 آذر متاسفانه از برخی دانشگاه ها گزارش های بسیار نگران کننده ای رسید و برخی فتنه گرانی که محکوم شده و زندان کشیده بودند در دانشگاه حضور یافتند و مقدسات مردم را زیر سوال بردند و آیا این تفرقه افکنی نیست؟
خاتمی گفت: تفرقه افکنی میان دانشگاه و حوزه غیر از این نیست؟ ، تفرقه افکنی میان دانشگاه و متدینان غیر از این نیست؟
وی افزود: به مسئولان دانشگاهی می گویم که شما که عکس آقا را بالای سرتان می زنید مگر آقا نگفت فتنه، خط قرمز ماست؟ چرا فتنه گران را به دانشگاه راه می دهید که اراجیف می گویند و به مقدسات توهین می کنند.
خطیب جمعه تهران گفت: به صراحت به مسئولان دانشگاه و وزیر علوم می گویم که با این روندی که پیش گرفته اید تلاش و زحمات چهار دهه شهیدان مفتح ، مطهری ، بهشتی و باهنر بر باد خواهد رفت.
وی افزود‌: مگر قرار نیست که شما تداوم بخش شهیدان باشید؛ الی این تذهبون؛ مگر نمی گویید که در خط ولایتید؟ ولایت می گوید فتنه، خط قرمز ماست؛ من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم، تو خواه پند گیر خواه ملال.
خاتمی در بخش دیگری از سخنانش به آغاز نام نویسی از نامزدان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: قرآن در سوره نور آیه 62 سخن از امر جامع دارد و بنا به تفسیر منظور از امر جامع، نماز جمعه و جهاد است و با این تفسیر، انتخابات هم می تواند امر جامع باشد.
وی گفت: هر رایی که به صندوق انداخته شود یک رای مجدد به نظام اسلامی است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شورای نگهبان، کف صلاحیت ها را مشخص می کند، افزود: سقف صلاحیت ها با شما مردم است؛ شورای نگهبان می گوید که فلان آقا حداقل صلاحیت را دارد اما عقل می گوید که اصلح را برگزینیم و اصلح یعنی کسی که تدین دارد؛ با مردم است، لیاقت دارد و ولایت مدار عملی است نه شعاری.
خاتمی گفت: مردم آنهایی را که خودشان می شناسند رای دهند و درخصوص کسانی هم که شناخت ندارند تحقیق کنند و یک راه دیگر برای شناخت نامزدان ،حمایت کنندگان از نامزدان است و از این طریق می توان فلان نامزد را شناخت.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع بسته شدن پرونده پی ام دی اشاره کرد و افزود: این پرونده با تلاش مسئولان محترم بسته شد که از رئیس محترم جمهور و تیم مذاکره کننده تشکر می کنم اما باید پنج نکته را عرض کنم.
خاتمی گفت: نکته نخست اینکه آمانو در این گزارش حرف های بسیار نامربوط و بی اساس هم گفته است مبنی بر اینکه ایران از سال 2003 تا 2009 تحرکاتی در عرصه سلاح هسته ای داشته است که اینها از بن دروغ است.
وی افزود: نکته دوم اینکه 1 + 5 هیچ لطفی در حق ایران نکردند و فقط دروغ 12 ساله را پس گرفتند و من از مسئولان محترم می خواهم حالا که اعلام کرده اند دروغ گفته اند این دروغشان را در مجامع بین المللی پیگیری کنند.
خطیب جمعه تهران گفت: موضوع سوم اینکه اگر هم در این موضوعات موفقیتی حاصل شده است مدیون رهنمودهای ولایت و مردم عظیم ماست و مبادا برخی گروه ها و گروهک های سیاسی آن را به نفع خودشان مصادره کنند و از تنور انتخابات از این رهگذر نانی برای خود بپزند.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود: نکته چهارم اینکه در یک جامعه آزاد، آزادی انتقاد اصلی اساسی است و اینکه بگوییم دیگر در این عرصه کسی انتقاد نکند با فرمایش دیگری که گفته شده بود باید قدرت، نقد شود در تناقض است.
وی گفت: در این مورد و مشابه آن می توان گفت که نقد کنید اما نقدی سازنده.
امام جمعه موقت تهران افزود: نکته پنجمم در این خصوص این است که در این عرصه همچنان باید مراقب دشمنان باشیم.
خاتمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: احساس می شود ترکیه به شدت به طناب پوسیده آمریکا چسبیده است و اسقاط هواپیمای روسی و همچنین تجاوز نظامی ترکیه به عراق با گرای آمریکا بود.
وی افزود: به همسایگانمان می گوییم که از صدام درس بگیرید؛ آمریکا از شما استفاده ابزاری می کند و هر وقت مدت مصرفتان به پایان برسد مانند دستمال کاغذی شما را دور می اندازد و آمریکا با نوکرانش این طور عمل می کند و ما نمی خواهیم شما به چنین روزی بیفتید.
خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش گفت: هفته گذشته طنزی سیاسی منتشر شد مبنی بر اینکه عربستان، ائتلاف ضدداعش تشکیل داده است.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود: عربستانی که مادر همه گروه های تکفیری در سوریه و در هر کجای جهان اسلام است چنین موضعی دارد و این طنز آنچنان خنده دار است که زن جوان مرده را به خنده وامی‌دارد؛ شما و ائتلاف ضدداعش؛ شما خودتان داعش پرورید.
وی گفت: بدتر از این، شاه عربستان به شاه نیجریه تبریک گفت برای اینکه با تروریست ها مبارزه کردید؛ گویا این شاه عقلش را از دست داده است .

حجت الاسلام خاتمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز، به جنایت ارتش نیجریه اشاره کرد و گفت: آمارها دقیق نیست اما این گونه تعبیر می کنم که صدها شیعه را به خاک و خون کشیدند و ساده اندیشانه است که دولت نیجریه بگوید اینها جلوی کاروان ارتش ما را گرفته اند و ما هم آنها را زدیم و ساده اندیش تر از دولت نیجریه ، آنهایی هستند که این دروغ را باور می کنند.
امام جمعه موقت تهران افزود: فرض کنیم که آنها جلوی کاروان شما را گرفتند، خب ارتش پیاده می شد و آنها را متفرق می کرد.
وی گفت: صدها نفر را در گورهای دسته جمعی دفن کردند و پیکرهایشان را به بازماندگان ندادند؛ همه جنایاتی صهیونیستی است.
خطیب جمعه تهران افزود: به دولت نیجریه از زبان شما مردم می گویم که ملک با کفر می ماند اما با ظلم نمی ماند و قطره قطره خون این شهیدان، شما را به زوال تان نزدیک تر می کند؛ از این شیطنت و جنایت دست بردارید.
وی گفت: مدام شیعه کشی می کنند و در روز قدس سال گذشته سه پسر شیخ ابراهیم زکزاکی را به شهادت رساندند و اخیرا نیز تنها پسر و همسرش را شهید و خود او را هم مجروح کردند.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود: شما با دنیای اسلامی بازی می کنید و پرونده شما با پرونده صهیونیست ها گره خورده است و اگر دست برندارید خداوند عواقب وخیمی برای شما مدنظر دارد.
خطیب جمعه تهران از همه مراجع عظام تقلید و مسئولان که این جنایت را محکوم کرده اند قدردانی کرد و از مردم خواست در راهپیمایی باشکوه امروز پس از نماز جمعه شرکت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت : باید از شب های طولانی زمستان در شب زنده داری و عبادت خداوند استفاده کرد.
وی گفت: یکشنبه آینده 29 آذر ، هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) است و این امام دومین امام جوان شهید محسوب می شود و در همه مدت 28 سال عمر شریفش تحت نظر زبده ترین ارتش های بنی عباس بود و زندگی بسیار مشقت باری داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی افزود: تلاش های زیادی کردند تا جلوی ظهور ، بروز و نمو موعود امم حضرت بقیه الله الاعظم را بگیرند اما اینها خدا را نشناخته بودند .
وی از عموم مردم ایران خواست سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) را با شکوه خاصی برگزار کنند.
خطیب جمعه تهران همچنین نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) را نیز تبریک گفت.

غوغاسالاران نمی توانند کاری در مقابل حق مداران انجام دهند

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه نخست با اشاره به مباحث مربوط به ابعاد حق مداری گفت: یکی از ابعاد حق مداری صبوری بر حق است که ملت ایران تفسیر صبوری برحق مداری هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی افزود: تفسیری بزرگتر از ملت ایران برای صبوری بر حق مداری نمی دانم، چرا که 36 سال است که انواع تحریم ها را بر ملت ایران تحمیل کرده اما آنها قهرمانانه ایستادگی کرده اند و خسته هم نمی شوند.
امام جمعه موقت تهران گفت: بعضی ها می خواهند ملت ایران را خسته نشان دهند اما این ملت خستگی ناپذیراست و دشمن را خسته خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به ابعاد مختلف حق مداری افزود: حق مداری هزینه دارد و در طول تاریخ به اثبات رسیده است که برای حمایت از حق باید هزینه داد و بر آن صبور بود.
خطیب نماز جمعه تهران یکی دیگر از ابعاد حق مداری را کمک به اقامه حق دانست و گفت: باید با هر توانی که داریم به کمک حق و کسانی که تلاش دارند حق را ادا کنند برخاست.
او یکی از نمونه های کمک به اقامه حق را حمایت از مسئولان حق مدار دانست و افزود: مثلا مسئولی در جایی منصوب شده و حق مدار است ، حزب، رانت و دوست و آشنا نمی شناسد و به مر قانون عمل می کند مافوق وی نباید تحت تاثیر جوسازی ها و شانتاژها قرار بگیرد؛ مردم نیز نباید این مسئول قانونمدار را تنها بگذارند.
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی از مردم خواست از مسئولانی که حق مدار هستند حمایت کنند تا این اقدام تبدیل به فرهنگ شود و خداوند نیز به آنها کمک کند.
امام جمعه موقت تهران گفت: باید فضایی ایجاد شود که غوغاسالاران بدانند که نمی توانند کاری در مقابل حق مداران انجام دهند.
خطیب نماز جمعه تهران دیگر ابعاد حق مداری را حق گویی و پذیرش حق بیان کرد که در خطبه های هفته های گذشته نماز جمعه تهران درباره آنها سخن گفته بود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°