عقب نشینی اولاند از افزایش مالیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:40 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۱۴۰۵۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۰
روند فزاینده بیکاری در فرانسه، اجتناب کارفرمایان از استخدام و کارآفرینی به علت افزایش یافتن مالیات بر ارزش سرمایه و همچنین تیره شدن روابط آنها با رئیس جمهور، باعث شد تا فرانسوا اولاند از افزایش این مالیات صرف نظر کند.
عقب نشینی اولاند از افزایش مالیات

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در دیدار با 300 کارفرما در کاخ الیزه سعی کرد به آنها درباره شرایط فعالیتشان در کشور اطمینان خاطر دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اولاند بعد از به قدرت رسیدن تلاش کرد بر افزایش ارزش سرمایه ناشی از واگذاری سهام واحد های تجاری مالیات بیشتری ببندد و این کار باعث تیره شدن روابطش با کارفرمایان شد.امری که در نهایت بیکاری را در کشور افزایش داد.

روند فزاینده بیکاری در فرانسه
در گذشته مالیات بر افزایش ارزش سرمایه شرکت ها و واحدهای تجاری هنگامی که سهام آنها واگذار می شد و یا به طور کلی فروخته می شدند سی و چهار و نیم درصد بود اما هنگامی که فرانسوا اولاند به قدرت رسید رقم این شاخص اگر رقم معامله بیشتر از صد وپنجاه هزار یورو باشد ، به شصت و نیم درصد رسید.همین امر باعث باشد ، تا از اولاند به عنوان دشمن کارفرمایان در فرانسه نام برده شود.


با این حال وقتی رئیس جمهور با افزایش بی سابقه بیکاری در کشورش و بی میلی کارفرمایان به استخدام نیروی کار و کارآفرینی مواجه شد مجبور شد از این تصمیم خود صرف نظر کند.


بیکاری بی‌ سابقه در فرانسه
بر اساس آخرین آمار ، نرخ بیکاری در فرانسه با 23 ماه رشد پیاپی در ماه مارس (ماه گذشته) نیز ادامه داشت و شمار افراد کاملا بیکار دراین کشور به رقم بی‌سابقه سه میلیون و 224 هزار و 600 نفر رسید.
روز جمعه وزارت کار فرانسه این تعداد افراد کاملا بیکار درتاریخ این کشور را بی سابقه عنوان و اعلام کرد این کشور تنها در سال 1997 میلادی شاهد سه میلیون و 195 هزار و500 نفر بیکار بوده است.


این در حالیست که دولت سوسیالیست فرانسه تاکنون برای مقابله با موج روند رو به رشد بیکاری در کشور تنها به این امید دل بسته است که با برنامه ریزی بتواند ظرف ماه های پایانی امسال بیکاری را در این کشور مهار کند.
این درحالی است که کارشناسان امکان مقابله با روند رو به رشد نرخ بیکاری در فرانسه به دلیل محقق نشدن زمینه رشد اقتصادی در این کشور درسال گذشته و سال جاری بعید می دانند.


آمار ارایه شده از سوی وزارت کار فرانسه همچنین نشان می دهد که با لحاظ کردن گروههای کاری که شامل افراد قراردادی، کارفصلی و موقت می باشد، شمار افراد متقاضی کار درجریان ماه مارس با 7 / 0 درصد معادل 34هزار و400 نفر رشد، به چهار میلیون و 741 هزارو 100 نفر رسیده است.


واین درحالی است که میشل ساپن وزیرکار فرانسه بوجود آمدن این وضعیت ناگوار در زمینه کار و اشتغال در کشور را ناشی از پنج سال رشد بیکاری درکشور دانسته و افزود: در عین حال مقایسه تاریخی رشد بیکاری در کشور صحیح نیست چرا که از سال 1997 میلادی تاکنون جمعیت فعال کشور سه میلیون نفر افزایش داشته است.


وی همچنین از مبارزه با بیکاری به عنوان مهم ترین مسئله در کشور یاد کرد و خواستار وحدت و همدلی مسوولان و دست اندرکاران برای یافتن راه حلی برای این معضل بزرگ اجتماعی شد.
مبارزه با بیکاری، ایجاد اشتغال انبوه، ارایه تسهیلات رفاهی و شهروندی بیشتر، ازجمله وعده ها فرانسوا اولاند رییس جمهور سوسیالیست فرانسه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°