وزیر کشور وارد سوریه شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۱۴۵۳۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
«عبد الرضا رحمانی فضلی» وزیرکشور جمهوری اسلامی ایران ، صبح امروز دوشنبه در رأس هیئت عالیرتبه برای سفری دو روزه وارد سوریه شد.
وزیر کشور وارد سوریه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، رحمانی فضلی و اعضای هیئت همراه در فرودگاه دمشق مورد استقبال «محمدابراهیم شِعار» وزیر کشور سوریه و محمد رضا شیبانی سفیر کشورمان در دمشق قرار گرفتند، و بلافاصله راهی محل وزارت کشور در مرکز شهر دمشق شدند.
قرار است، رحمانی فضلی و الشعار پس از این دیدار کنفرانس مطبوعاتی دوجانبه برگزار کنند.

رحمانی فضلی در بدو ورود به دمشق: آل سعود جایگاه خود را در جهان اسلام از دست داده است

وزیر کشور در بدو ورود به دمشق گفت:‌ آموزش‌ نیروی انسانی، برخورد با قاچاق انسان و همکاری‌ های دوجانبه در زمینه‌های امنیت و پلیس، ازجمله محورهایی است که در این سفر درباره آنها با مقامات سوری مذاکره خواهیم کرد.
وی از برخوردهای بی‌ادبانه رژیم آل سعود با کشورهای منطقه، به‌ویژه ایران نیز سخن گفت.
وزیر کشور با بیان اینکه عربستان جایگاه خود را در جهان اسلام از دست داده است و رژیم آل سعود اکنون یک رژیم متزلزل در میان کشورهای اسلامی است گفت: آل سعود در این چند سال خسارت‌های بسیار زیادی به جهان اسلام وارد کرد تا بتواند مزدوری خود را به رژیم صهیونیستی و آمریکا ثابت کند، اما مردم در کشورهای مختلف جهان اسلام مقابل سیاست‌های آل سعود ایستادند و نقشه‌های آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کردند.
وی با بیان اینکه عربستان خیال کرده بود تروریست‌ها در عرض دو ماه، سوریه را اشغال می‌کنند و در یمن نیز گمان می‌کرد به مدت دو هفته می‌تواند بر این کشور تسلط یابد، افزود: سیاست‌های آل سعود در عراق، سوریه، یمن و جای‌جای جهان اسلام که محور مقاومت در آن وجود دارد، شکست خورده است و مردم جهان اسلام نیز از آل سعود متنفرند.
وزیر کشور گفت: با توجه به این شکست‌ها و هزینه‌های گزافی که عربستان صرف تروریست‌ پروری و تأمین سلاح و مهمات تروریست‌ها می کند، به شدت عصبانی شده است و در عصبانیت خود دست و پا می زند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: همه می‌دانند پیروزی با محور مقاومت و مردمی است که در جهان اسلام مقابل سیاست‌های تروریستی رژیم صهیونیستی، امریکا و آل سعود ایستاده‌اند.

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران همچنین با «وائل حلقی» نخست وزیر سوریه و «محمد جهاد لحام» رئیس مجلس این کشور دیدارهای جداگانه ای خواهد داشت.
دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه پایان بخش برنامه سفر دو روزه رحمانی فضلی و هیئت همراه در سوریه خواهد بود.
پیشتر اعلام شده بود، سفر وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور، با هدف توسعه و تعمیق روابط دوجانبه تهران- دمشق و اجرایی کردن یادداشت تفاهم همکاریهای وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور سوریه صورت می گیرد.
وزیر کشور سوریه، یکم تیر سال جاری به تهران سفر کرد و با همتای ایرانی خود و تعدادی از مقامات ارشد کشورمان دیدار کرده بود .
در این سفر یادداشت تفاهم همکاری های امنیتی و انتظامی دو وزارتخانه در زمینه مبارزه با جرایم تروریستی و سازمان یافته، مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و همکاری های پلیسی به امضای وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °