خاله خرس هایی که نام "خلیج فارس" را به رای می گذارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:15 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۱۴۵۴۰۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
گوگل نه تنها هیچ نظرسنجی برای نامگذاری خلیج فارس انجام نداده، بلکه اصولا حق چنین خبطی را نیز ندارد. لطفا بخاطر نام خلیج فارس هم که شده، وارد این سایت نشوید.
خاله خرس هایی که نام


هر زمان که پیغام یا خبری درباره نظرسنجی برای نام "خلیج فارس" مشاهده کردید، به یاد این داستان بیافتید:

"شما در خانه ای زندگی میکنید که از اجدادتان به شما رسیده و سند و مالکییت خانه به نام شماست. در این بین برخی از همسایگانتان چشم طمع به خانه شما دوخته و با این ادعا که خانه متعلق به شما و به نام شما نیست، مالکییت و نام خانه شما را زیر سوال برده و با ژستی بی طرفانه، موضوع را به رای گیری گذاشته اند!

شما چکار می کنید؟ سریع ذوق زده شده و در رای گیری آنها شرکت می کنید تا به همه ثابت شود که تردید در مالکیت خانه را قبول دارید؟ یا اینکه به کارهای کودکانه آنان می خندید، چون می دانید که هزاران سال است همه می دانند خانه متعلق به شماست و سند به نام شماست و در آن زندگی می کنید، و کار مسخره آنها از نظر قانونی و عرفی به هیچ کجا نخواهند رسید.

شاید هم خود شما مانند "ملانصرالدین" سراسیمه و دوان دوان در آن رای گیری شرکت کرده و از دوستان و بستگانتان هم دعوت می کنید که در رای گیری بسود شما شرکت جویند؟‌
اگر تعداد آرا شما صدبرابر آنها باشد، نه تنها هیچ پیروزی به دست نیاورده اید، بلکه همه مردم شهر و غریبه ها را به این نتیجه رسانده اید که این خانه دو مدعی و دو رقیب دارد و متعلق به شما نیست!
مطمئن باشید وقتی شما آنچنان ملانصرالدین و ساده هستید که اینگونه فریب می خورید، در مراحل بعدی هم قافیه را باخته و آن رقیب زیرک خیلی سریع خانه اجدادیتان را از چنگتان در می آورد.

لطفا با دیدن پیام نظرسنجی گوگل برای نام خلیج فارس یا خلیج ع*ن*بی، "رای گیری از سوی گوگل است" و یا "نام خلیج فارس در خطر است" یا "تعداد رای برای خلیج فارس پائین است" و امثال آن، دوان دوان به سایت مورد نظر نرفته و باعث مشهورتر شدن و جدی تر شدن وجود یک رقیب نشوید.

از خود بپرسید که گوگل چه کاره است که نام برای خلیج فارس تعیین کند یا نظرسنجی بگذارد؟ حتی اگر چنین کاری کرده چرا اثر و ردی از نام گوگل در آن آدرس نیست؟ و اگر هم گوگل چنین کاری کرد، آیا ایرانیان باید مالکیت تاریخی و قانونی خود را زیر پا گذاشته و حاضر به رای گیری درباره آن شوند؟

آغاز بکار سایت Persian-----n Gulf.com
سایت جعلی و ضد ایرانی "خلیج فارس یا خلیج ع**ی" روز ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ (۱۰ ماه مه ۲۰۱۰ میلادی) راه اندازی شد و ادعا کرد رای گیری از سوی گوگول راه اندازی شده است.
شوربختانه از همان روز نخست تا همین حالا بسیاری از هم میهنان، بدون هیچ بررسی یا حتی لحظه ای تفکر و از روی احساسات، نخست عجولانه و چشم بسته وارد سایت شده و رای داده و سپس از دوستان خود نیز دعوت به شرکت می کنند و دوستانشان نیز بنوبه خود و به همان روش چشم و گوش بسته، دنباله روی کرده و بدون هیچ آگاهی در رای گیری شرکت می کنند. این عده حتی از خود یک پرسش ساده را هم نمیکنند، که اگر چنین سایتی از سوی گوگل راه اندازی شده، چرا هیچ نامی و نشانی از گوگل در آدرس سایت نیست؟

حقایق در باره سایت رای گیری جعلی
پیش از هر چیزی مسئله ای که همگان بایستی برآن آگاه شوند، که بالا بردن و پائین بردن آمار رای ها دست خود سازندگان سایت است و رای شما هیچ اثری در آمار ندارد و کاملا دروغ میباشد.

و اما حقایق در مورد این سایت: این سایت در کنار سایتهای مشابه دیگر، توسط یک عرب مقیم مالزی بنام همام الغرانی روی سروری در امریکا راه اندازه شده و خودش نخستین کسی بود که پس از راه اندازی سایت، آن را در صفحه شخصی اش تبلیغ کرد.

انگیزه های راه اندازی چنین سایتی
الف- جنگ روانی علیه ایرانیان
ب- درآمد از راه تبلیغات در صفحات مذکور
پ- هر دامنه اینترنتی که می توان با ۱۰ دلار خرید، بخاطر ترافیک بالا، بهایش به هزاران دلار افزایش می یابد. اتفاقا این دامنه به فروش گذاشته شده است.
ت- مهمتر از هرمسئله ای، برای بالا بردن آمار و میزان استفاده از نام جعلی خلیج "ع**ی" در موتورهای جستجوگر.

چگونه در موتورهای جستجوگر اثر میگذارد؟
هر زمانی که ما کامنتی/نوشته ای/نقل قولی را در اینترنت بکار میبریم که در آن از واژه ی ساختگی برای خلیج فارس استفاده میشود (چه انگلیسی و چه فارسی)، یا از دوستان خود دعوت میکنیم که رای گیری شرکت کنند، ما بدون آگاهی با این کار به نام ساختگی و دروغین، اعتبار می بخشیم و باعث تکرار و جا افتادن این نام می شویم.
زیرا مرورگر موتورهای جستجو مانند شرکت گوگل، براساس الگوریتم=محاسبه عددی کار میکنند.
یعنی موتورهای جستجو بر اساس تعداد دفعاتی که یک عبارت خاص و یا واژه بکاربرده شده، آن را بعنوان نام متداول به جستجوگران و مشتریان خود ارائه می دهند.

بگفته ای ساده تر، کسانی که اغلب نوجوانان متعصب ایرانی آنها را کودن و بی سواد می خوانند، با راه اندازی این تارنماها، هم نام دروغین خلیج ع**ی را اشاعه داده اند و هم از ان سود مالی خواهند برد!

راههای جبران خطا و مقابله و مبارزه با این سایت:

۱- از رای دادن و شرکت در این بازی مضحک، ولی خطرناک خودداری کرده و به دوستان خود هشدار داده و آنان را آگاه سازید که شرکت در این رای گیری آب در آسیاب دشمن ریختن و خیانت به ایران است.

۲- تا می توانید نام خلیج فارس را در اینترنت تکرار کنید. مثلا برای بالا بردن آمار نام خلیج فارس، در هر کامنتی که در فیس بوک می نویسید، واژه "خلیج فارس" یا "پرشین گالف" (Persian Gulf) را به پایان آن اضافه کنید. لااقل به عنوان تزئین!

۳- از بکاربردن نام ساختگی بطور کلی و شدیدا خودداری کنید. و هر زمانی که مطلب یا کامنتی را مینویسید که ناچارید نام ساختگی را بکار ببرید، آن را ناقص و با نشانه یا عدد بنویسید. "ع**ی" و بجای Arabian = A***n Gulf بکار ببرید.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابراهیمی
|
-
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
درود بر کشور عزیزم ایران
درود بر خلیج همیشه فارس
مهدی
|
-
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
خلیج همیشه فارس همیشه می ماند

درود به هرچی ایران و ایرانی زنده باد ایران
علی
|
-
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
من پیشنهادم اینکه برای لحظه ایی بی سواد های عربی تاریخ بخوانند زنده باد ایران با خلیج فارس
پرستو
|
-
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
زنده باد ایران و خلیج همیشه فارس
منوچهر
|
-
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
بایستی در هرکجا که میتوان نام همیشه خلیج فارس را حمایت و دفاع و تبلیغ کرد
علیرضا
|
-
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
خلیج فارس همیشه فارس
مقیمی
|
-
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
0
خیلی ممنون از اطلاع رسانی
با توجه به اینکه فرمودید از سال 1389 این سایت داره فعالیت میکنه ، ای کاش زودتر اطلاع رسانی میکردید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°