هیئت وزیران لایحه صندوق مکانیزه فروش را تصویب کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:43 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۱۴۸۷۷۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴
هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد لایحه "نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی" (صندوق مکانیزه فروش) را تصویب کرد.
هیئت وزیران لایحه صندوق مکانیزه فروش را تصویب کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با تصویب این لایحه، تمامی صاحبان مشاغل موضوع قانون مالیات‌های مستقیم (صنفی و غیرصنفی) و فروشگاه‌های زنجیره‌ای (اعم از حقیقی و حقوقی) مکلف هستند، نسبت به ثبت درخواست دریافت شناسه پایانه فروشگاهی در درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور و اخذ شناسه و مجوزهای لازم جهت نصب و بکارگیری آن برای هر پایانه فروشگاهی اقدام کنند.

همچنین اشخاص مشمول مطابق مقررات این قانون مکلفند رویدادهای مالی فعالیت‌های شغلی خود اعم از صورتحساب خرید و فروش روزانه کالا و خدمات و هزینه را در پایانه فروشگاهی ثبت کنند.

هیئت وزیران همچنین به منظور ایجاد بازار رقابتی، بالا بردن راندمان تولید و ایجاد چرخه اقتصادی مناسب در صنعت برق و نیز رفع مشکل تأخیر در پرداخت بهای برق نیروگاه­ها، وزارت نیرو را مکلف کرد با توجه به فعالیت بورس انرژی، شرایط را برای آن دسته از مشترکینی که برق مصرفی آنها بالای پنج مگاوات است و مایل هستند تمام یا بخشی از انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق نیروگاه­ های متعلق به خود، بورس انرژی و یا قراردادهای دوجانبه با نیروگاه­ ها تأمین کنند، فراهم آورد.

قرار است به تدریج و تا پایان سال 1394، حداقل دو سوم مجموع انرژی مورد نیاز مشترکین از طریق بورس انرژی یا قراردادهای دوجانبه تأمین شود.

موضوع توسعه پارک­ های حاشیه­ ای خودروها و دستگاه­های پارکومتر در سال­های اخیر و بی­ توجهی و عدم استقبال مردم برای استفاده از آنها و به تبع آن استفاده گسترده از پارکبان­ ها در دستور کار این جلسه هیئت وزیران بود. با توجه به نبود زیرساخت­ های الکترونیکی و عوارض حضور پارکبان­ ها، پیشنهاد اصلاح آیین­ نامه اجرایی قانون جهت ساماندهی موضوع به تصویب هیئت وزیران رسید.

در این پیشنهاد به نظام­ مند کردن فعالیت شرکت­های متصدی و عوامل آن (پارکبان­ ها)، توسعه تجهیزات و لوازم الکترونیکی مدیریت پارک حاشیه ­ای و پرداخت الکترونیکی هزینه توقف پارک حاشیه ­ای پرداخته شده است و دستگاه­های اجرایی به خصوص وزارتخانه ­های کشور، بازرگانی و راه و ترابری مکلف شدند ظرف شش ماه پس از ابلاغ این آیین­ نامه در خصوص ایجاد و راهبری سامانه­ های پذیرش کیف پول الکترونیکی (تاکسی، ‌اتوبوس،‌ مترو و...) اقدام کنند.

موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه­ گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه مشتمل بر یک مقدمه ، 12 ماده و یک پروتکل، از دیگر مصوبات جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت بود.

اصلاح اساسنامه و افزایش سرمایه فرودگاه­ های کشور نیز در این جلسه به تصویب هیئت وزیران رسید. این اصلاح شامل تغییر نام شرکت مذکور به نام «شرکت فرودگاه­ ها و ناوبری هوایی ایران» با هدف ساماندهی، اداره، نگهداری، توسعه، تکمیل، تجهیز و بهره­ برداری فرودگاه­ های تجاری کشور، ایجاد فرودگاه­ های دارای توجیه فنی و اقتصادی و ارایه خدمات کمک ناوبری، فرودگاهی و سایر

فعالیت­های جنبی فرودگاهی، هوانوردی و پروازی است.

اعضای دولت در ادامه، لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست را تصویب کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°