گفتگوی 18:30- حذف قیمت کالا، به نفع مصرف کنندگان یا سودجویان؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۱۴۹۰۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
در حالی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان درج قیمت کالا را بر اساس قوانین تعزیرات حکومتی و قانون نظام صنفی اجباری و حذف آن را اجحاف در حق مصرف‌کنندگان می داند، اتاق اصناف حذف قیمت کالا را اقدامی در جهت برخورد با سودجویان ارزیابی می کند.
گفتگوی 18:30/ حذف قیمت کالا، به نفع مصرف کنندگان یا سودجویان؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: درج قیمت کالا مطابق قوانین موجود است و هرگونه طرحی برای تغییر این قانون منوط به مطرح شدن در مراجع ذیصلاح مانند مجلس شورای اسلامی است؛ این درحالی است که رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی هفته گذشته از حذف قیمت مصرف‌کننده از برخی کالاها خبر داده بود. داوود موسوی مدیرکل دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و صفایی سخنگوی اتاق اصناف این موضوع را در برنامه گفتگوی 18:30 بررسی کردند.

داوود موسوی مدیرکل دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره "حذف قیمت مصرف‌کننده از برخی کالاها" اعلام کرد که این اقدام بدون مطرح شدن در مراجع قانونی و دریافت مصوبه، غیر قابل اجرا و غیر قانونی است.

او در ادامه گفت: این طرح نه تنها هیچ مزیتی برای مصرف کننده و تولیدکننده ندارد بلکه ضمن اجحاف در حق مصرف‌کنندگان و کاهش سود تولیدکنندگان در راستای منافع واسطه‌هاست، چراکه می‌توانند کالای مورد نظر خود را به هر قیمتی به مصرف کننده بفروشند.

او یادآور شد: متصدیان حمایت از حقوق مصرف کننده، درج قیمت کالا را بر اساس قوانین حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تعزیرات حکومتی و قانون نظام صنفی اجباری می‌دانند و هرگونه طرحی در این زمینه را با فرض کارشناسی بودن، منوط به مطرح شدن در مراجع ذیصلاح مانند مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایجاد تغییر در قوانین می‌دانند و معتقد هستند که هم‌اکنون چنین طرحی موضوعیت ندارد.


صفایی سخنگوی اتاق اصناف دیگر مهمان برنامه با اشاره به صحیح بودن این اقدام خاطرنشان کرد: حذف قیمت از روی کالا مربوط به کالاهای اساسی خانوارها نیست، ما تنها قیمها را از روی بعضی از کالاها حذف می کنیم و با این اقدام جلوی سوء استفاده سودجویان را می گیریم.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °