گفتگوی 18:30- معرفی صنایع لبنی متخلف به سازمان تعزیرات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:05 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۱۴۹۸۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۷
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با تاکید بر اینکه ما هیچ کمکی از دولت نمی خواهیم گفت: اگر قرار است دولت هزینه ای بپردازد ، این هزینه را صرف فرهنگ سازی کند تا مصرف لبنیات افزایش یابد.
گفتگوی 18:30/ معرفی صنایع لبنی متخلف به سازمان تعزیرات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده نیز اعلام کرد: در حالی که صنایع لبنی براساس توافق سه‌جانبه با دولت و دامداران موظف شدند به ازای افزایش قیمت محصولات خود، نرخ خرید هر کیلوگرم شیر خام را 100 تومان افزایش دهند، بخش دوم توافق خود را اجرا نکردند، و به همین دلیل به تعزیرات معرفی شدند. از این رو ، محمدرضا اسماعیلی مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی و احمد مقدسی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران در گفتگوی 18:30 امروز این موضوع را بررسی کردند.

مقدسی با تاکید بر اینکه دولت به دامداران اجازه نداده است تا قیمت ها را افزایش دهند گفت: در پی جلسات و مکاتبات متعدد با دولت پیشنهاد داده ایم که قیمت ها در دو مرحله افزایش پیدا کند زیرا دامداران از سال 93 تاکنون قیمت شیر را افزایش نداده اند در حالی که می توانستند 6 درصد اضافه کنند.

مقدسی
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران درباره میزان یارانه ای که دولت به دامداران پرداخته است اظهار داشت: دولت یازدهم 520 میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده است که علت آن عمل نکردن دولت دهم به تعهدات خود بود اما از اول تیر 94 تاکنون ما حتی یک ریال یارانه نگرفته ایم.

مقدسی ادامه داد: طی چند ماه گذشته در سه محصول ماست، پنیر و شیر 8/2 درصد افزایش قیمت داشته ایم و شیر 2200 تومانی به 2500 تومان رسیده است در حالی که شیر را از دامدار کیلویی 2200 تومان هم نمی خرند و این 300 تومان افزایش قیمت فقط به جیب صنایع لبنی رفته است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران تصریح کرد: ما کشوری هستیم که یک سوم سرانه دنیا لبنیات مصرف کنیم و امروز صنایع لبنی ما با ضرر کار نمی کنند بلکه سود آنها کم شده است.

اسماعتیلی
در بخش دیگری از این گفتگو محمدرضا اسماعیلی مدیر عامل اتحادیه صنایع لبنی گفت: در اتحادیه صنایع لبنی تاکنون جلسات متعددی گذاشته شده است تا چگونه به دامداران کمک شود و قرار شده است قیمت ها بیش از این افزایش پیدا نکند.

اسماعیلی افزود: حتما تخلفاتی هم شده است و برخی از صنایع لبنی قیمت ها را افزایش داده اند اما سیاست اتحادیه این بوده است که قیمت ها تغییر نکند.

دانلود

برچسب ها: پیشخوان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °