رئیس جمهور: پول های آزاد شده را خرج نمی کنیم- نگاه امروز دنیا به ایران بلندمدت است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:17 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۱۴۹۸۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی زنده و تلویزیونی شرایط و اوضاع تازه کشور را تشریح کرد.
رئیس جمهور: پول های آزاد شده را خرج نمی کنیم/ نگاه امروز دنیا به ایران بلندمدت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر روحانی در ابتدا با تاکید بر اینکه یکی از اهداف دولت یازدهم از ابتدا، نشان دادن چهره واقعی ملت بزرگ ایران بود گفت: صهیونیست‌ها چهره مخوفی از ملت ایران درست کرده بودند در حالی که مردم ایران بسیار با فرهنگ و با اخلاق و با مدارا هستند.

روحاین

رئیس جمهور یکی از مهمترین اهداف دولت در به ثمر رساندن برجام را رفاه بیشتر و معیشت بهتر مردم دانست و اظهار داشت: از اهداف اصلی ما این بود که تحریم‌های ظالمانه برداشته شود زیرا ما به واردات و صادرات نیاز داریم و یکی از راه‌های رفاه بیشتر مردم ایران تعامل با دنیاست. با فرجام برجام شرایطی نو در فضای اجتماعی به وجود آمده است.

دکتر روحانی با تاکید براینکه دولت بازیگر اصلی در صحنه سیاسی و اقتصادی نیست تصریح کرد: شعار ما از روز اول این بوده است که کار را باید به کاردان سپرد و آنچه می‌توانم به مردم قول دهم این است که دولت حمایت خود را از کارآفرینان گسترش می‌دهد.

رئیس جمهوری خطر پس از برجام را بازگشت به روال سابق عنوان کرد و در تشریح آن گفت: این خطر یعنی اینکه نفت بفروشیم و کالای مصرفی وارد کنیم و با واردات کشور را اداره کنیم در حالی که تکیه ما به فروش نفت در بودجه سال آینده 25 درصد است و باید از خام فروشی خودداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر قیمت نفت هم بالا برود باید به سمت صادرات غیرنفتی برویم افزود: نباید فقط نگاه به غرب داشته باشیم بلکه باید در برابر کشورهایی که می‌خواهند با ما همکاری کنند، انتخاب‌گر باشیم.

نیبتکی

دکتر روحانی ادامه داد: باید به کلاس جهانی برسیم و خودرو صادر کنیم زیرا تا وارد رقابت نشویم، نمی‌توانیم با دنیا در صادرات غیرنفتی رقابت کنیم.

رئیس دولت یازدهم نگاه امروز دنیا به ایران را بلندمدت دانست و اظهار داشت: وقتی با فرانسه صحبت می‌کنیم بحث قرادادهای 16 تا 20 ساله می‌کنند و زمانی که با چین صحبت می‌کنیم حرف از قراردادهای 12 ساله می‌زنند.

وی به رابطه خوب ایران و چین اشاره و تصریح کرد: با ژاپن هم رابطه خوبی خواهیم داشت. با کشورهای آفریقایی هم می‌خواهیم رابطه خوبی داشته باشیم. کارآفرینان ایالات متحده آمریکا هم اگر می‌خواهند فناوری وارد ایران کنند، مشکلی نیست.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما نمی‌خواهیم با کسی تسویه حساب کنیم اظهار داشت: ما نباید دوستان خود را در روزهای سخت و روزهای تحریم فراموش کنیم. برخی کشورها با ما خوب رفتار نکردند، اما اگر بخواهند امروز جبران کنند، مشکل نیست. نپختگی‌هایی در برخی کشورهای منطقه مشاهده کردیم که اگر این کشورها دست از تنش‌آفرینی در منطقه بر دارند، ملت ایران از آنان می گذرند اما اگر کشوری بخواهد به منافع ما صدمه بزند برخورد قاطع و تنبیه‌کننده ای با آنان خواهیم داشت.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه پارسال مردم ایران 5 میلیارد دلار پول بلیط سفرهای خارجی با پروازهای خارجی داده‌اند گفت: باید توریسم و بخش خدمات را در بخش هوایی تقویت کنیم.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه با عبور از تحریم، باید به سمت سازندگی کشور پیش رویم تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال آینده به رشد 5 درصدی برسیم در حالی که برای حل مشکل بیکاری باید رشد اقتصادی 8 درصدی محقق شود.

دکتر روحانی وضع مناسب در برخی از زمینه‌های "های تک" را یادآور شد و اظهار داشت: در بحث‌های هوافضا و بیوتکنولوژی حرکت‌های خوبی انجام شده است و در برخی زمینه‌ها جز 10 کشور برتر دنیا هستیم. صنعت ما به شرایط رشدی رسیده که می‌تواند فناوری را جذب کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°