همه پروازهای داخلی و بین المللی فرودگاههای پاکستان لغو شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:33 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۱۵۰۰۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۵
فعالیت فرودگاه های پاکستان به علت اعتصاب کارکنان شرکت ملی هواپیمایی این کشور مختل شد. همه پروازهای داخلی و بین المللی این شرکت به تعویق افتاد و کارکنان فرودگاه های شهرهای اصلی اعتصاب کردند.
همه پروازهای داخلی و بین المللی فرودگاههای پاکستان لغو شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرودگاه های پاکستان روز چهارشنبه به علت اعتصاب کارکنان شرکت ملی هواپیمایی این کشور با هرج و مرج رو به رو شد. این اعتصاب یک روز پس از کشته شدن دو نفر از کارکنان شرکت ملی هواپیمایی در تظاهرات در اعتراض به خصوصی سازی این شرکت آغاز شد.

در فرودگاه بین المللی کراچی (جنوب) تظاهرات کنندگان علیه نواز شریف نخست وزیر شعار دادند و لغو دستور اخیر را برای تبدیل شدن این شرکت دولتی به یک نهاد تجاری خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کراچی، دو کارمند فرودگاه کراچی روز سه شنبه در تظاهرات مقابل این فرودگاه در درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس بر اثر اصابت گلوله کشته و چند نفر دیگری زخمی شدند.

این اعتصاب به رغم هشدارهای دولت شروع شد. نخست وزیر پاکستان گفته بود معترضان در چارچوب قانون الزام آور مربوط به فعالیت اتحادیه های بخش دولتی احتمال دارد به یک سال حبس محکوم شوند. رئیس شرکت ملی هواپیمایی پاکستان روز سه شنبه در پی این خشونت ها استعفا کرد. اما نواز شریف تاکنون استعفای او را نپذیرفته است.

اسلام آباد دسامبر 2015 از تصمیم خود برای واگذاری بخشی از این شرکت تا ماه ژوئیه خبر داد. ضرر و سوء مدیریت چند ساله به وجهه شرکت هواپیمایی پاکستان لطمه زده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°