روحانی: امروز همه قدرت های بزرگ مایل به رابطه با ایران هستند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:15 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۱۵۰۸۷۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
حجت الاسلام و المسلمین روحانی در راهپیمایی 22 بهمن 94 اظهار داشت: امروز همه دنیا و قدرتهای جهانی به اشتباهات 37 ساله خود اعتراف کرده و مایل به ارتباط با ایران هستند.
روحانی: امروز همه قدرت های بزرگ مایل به رابطه با ایران هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام و السملمین روحانی در جمع مردم مومن و انقلابی حاضر راهپیمایی 22 بهمن سال 94 اظهار داشت: مردم ما از دخالت و سلطه بیگانگان بیزار بودند و در انقلاب 57 به این اوضاع خاتمه دادند.

رئیس جمهور گفت: 37 سال پیش در چنین ایامی قیام مردم ایران برای به دست گرفتن سرنوشت کشور به نتیجه رسید . مردم ما صدها سال بود که تحت نظام سلطه زندگی می کردند و فردی مستبد بر سرنوشت کشور حاکم بود، با نهضت ها و قیام های متعدد از جمله قیام بزرگ مشروطه علیرغم موفقیت ها و پیروزی های فراوان نتوانستند استبداد را از سر خود بردارند.

روحانی افزود: ده ها سال بود که قدرت های خارجی به ویژه آمریکا بر سرنوشت مردم مسلط بودند و مردم دیگر تحمل استبداد و استعمار و سلطه خارجی برایشان وجود نداشت و به دنبال آرمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند.

روحانی در بخشی از سخنانش با اشاره به امضا و اجرای برجام گفت: با این کار تمام تحریم های ظالمانه علیه ایران برداشته شد.

رئیس جمهور افزود: بعد از 37 سال همه قدرتهای جهانی فهمیده اند که دولت ایران، یک دولت موقت نیست و نمی توان اراده این ملت را از صحنه جهانی دور کرد.

روحانی گفت: امروز همه دنیا و قدرتهای جهانی به اشتباهات 37 ساله خود معترف هستند و مایل به روابط خوب با ملت بزرگ ایران هستند.

رئیس جمهور اضافه کرد: دنیا امروز فهمیده است که زبان زور و تحقیر پایان یافته و تنها می تواند با زبان تکریم با ایران سخن بگوید.

روحانی گفت: امروز زمان ساختن ایران آباد و پیشرفته است و این کار به تنهایی صورت نمی پذرید و ما باید از سرمایه جهان استفاده کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم ما مستحق یک ناوگان کهنه هوایی و زمینی نیستند و مردم ما مستحق بهترین ناوگان ریلی، هوایی و زمینی هستند و به حول قوه الهی با حضور مردم ایرانی آباد و سرافراز بهتر از گذشته خواهیم ساخت.

روحانی تصریح کرد: با اقتصاد مقاومتی ایران را خواهیم ساخت.

روحانی اظهار داشت: امروز رو تقابل جناح ها نیست و همه باید متحد شویم. ما برای توسعه و پیشرفت کشور نیاز به اجماع داخلی و برجام 2 داریم و همه باید برای ساختن ایران به یک اقدام مشترک ملی دست بزنیم.

رئیس جمهور گفت: ما در 7 اسفند شاهد دو انتخابات هستیم. انقلاب ما انقلاب میدان دادن به زن و مرد، پیرو و جوانان و به ویژه جوانان عزیز بوده است و امام این راه را مشخص کرده است.

روحانی افزود: انقلاب، انقلاب همه مردم است و تعلق به هیچ جناح خاص ندارد و انقلاب در ذیل ایران و اسلام و اخلاق و وحدت ملی تعریف می شود. این میراث گرانبهای انقلاب تعلق به جناح خاص ندارد و از آن ملت بزرگ ایران و همه آزادیخواهان جهان است.

رئیس جمهور اضافه کرد: انقلاب ما انقلاب بازگشت به مدنیت بوده و ما باید دوباره آن را بخوانیم و ببینیم. ما چگونه توانستیم در برابر مشکلات بایستیم؟ چون در سایه وحدت و یکپارچگی بودیم.

روحانی گفت: اصولگرای واقعی، اصلاح طلب واقعی و اعتدالی واقعی همه ایرانی هستیم. انقلابی یعنی کسی که اهل امید باشد و اهل نشاط و سازندگی باشد.

رئیس جمهور گفت: انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب سیاسی نیست گرچه با سیاست تنگاتنگ آمیخته است اما مسئله مهم، اخلاق است و همواره اخلاق بر سیاست مقدم بوده است .
روحانی افزود: اگر اسلام بدون تصویر جوانگرا و سازگار با علم و دانش تبیین می شد و دین و فرهنگ در کنار آراء قاطع قرار نمی گرفت، نمی توانست نظامی مورد تکیه مردم و مورد احترام جهانیان در اواخر قرن بیستم قرار گیرد .
وی گفت: ترکیبی که امام برای ما بیان کرد یعنی جمهوریت و اسلامیت، و فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش، اگر چنین نبود شاهد چنین تحول شگرفی در جامعه خود نبودیم.
رئیس جمهور افزود: مردم خواست ده‌ها ساله خود را در کلام امام و رهبری امام متبلور دیدند، جهانیان در برابر این انقلاب شکوهمند و بزرگ و مردمی بهت زده شدند و دیدند که چگونه یک رهبر دینی و معنوی این همه می تواند در جهان معاصر و در میان مردم کلامش صاحب نفوذ باشد .

روحانی گفت : همه ما می دانیم که انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب سیاسی نیست گرچه با سیاست تنگاتنگ آمیخته است اما مسئله مهم، اخلاق است و همواره اخلاق بر سیاست مقدم بوده است .
رئیس جمهور افزود: امام با اخلاق اسلامی توانست هنرمندانه انقلاب را از کنار نفرت و انتقام عبور دهد و اگر این کار هنرمندانه امام نبود کشور سالیان دراز مبتلا به جنگ داخلی می شد .
وی گفت : این مردم بودند که با راهبری امام و اخلاق اسلامی گل را بر لوله های تفنگ زدند و نشان دادند چگونه انقلاب جاذبه ای دارد که می تواند همه را در مسیر حق و در مسیر عدل جذب کند.
رئیس جمهور افزود : انقلاب ما انقلاب اخلاقی ، انقلاب مسالمت آمیز ، انقلابی بدون بداخلاقی و بدون خشونت بود، دین اسلام پیام آور عدالت، اعتدال، مهربانی و برادری برای همه مردم است .
روحانی گفت: البته مردم ما در دوران انقلاب برای تثبیت انقلاب و سال های بعد در برابر تجاوز بیگانگان قربانی های فراوانی را تقدیم انقلاب کردند .

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در مراسم یوم الله 22 بهمن گفت:‌ امروز دوران پیشرفت همراه با عزت ملی ایرانیان آغاز شده است.
روحانی افزود: آنچه جهانیان درباره ملت ایران می گفتند که آنها دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و هسته ای هستند بی پایه و اساس بوده و امروز شورای حکام آژانس و سازمان ملل متحد و بالاتر از آنها افکار عمومی جهان پذیرفته است که تبلیغات صهیونیست‌ها و استکبار جهانی و امریکا علیه ایران دروغ و عاری از واقعیت بوده است.
وی اضافه کرد: مردم ایران مردمی صلح جو هستند که برای صلح جهانی تلاش می کنند و ما به حول و قوه الهی و با رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی و با همدلی ملت توانستیم پروژه ایران هراسی را با شکست روبه‌رو و دنیا را متوجه این موضوع کنیم که ایرانیان مردمی منطقی و دنبال زندگی مسالمت آمیز در کنار مردم دوست و همسایه هستند و تهدیداتی که به ما نسبت می دادند بی اساس بوده است.
رئیس شورای عالی امنیت ملی افزود: در شرایطی قرار گرفته ایم که دوران 37 ساله تثبیت انقلاب را به پایان برده ایم و باید دوران پیشرفت همراه با عزت ملی آغاز شود و امروز روزی است که بعد از 37 سال قدرت های جهانی به خوبی فهمیدند دولت ایران دولتی موقت و قابل انزوا نیست و ملت ایران هم ملتی نیست که بتوان اراده آن را از صحنه های جهانی دور کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز همه دنیا و قدرت ها به نحوی به اشتباهات 37 سال گذشته خود معترف هستند گفت: ‌امروز همه کشورها مایل به روابط خوب و تعامل با ملت بزرگ ایران هستند و شما دیدید که رئیس جمهور روسیه به تهران آمد و با او توافقات مهمی به تصویب رساندیم و رئیس جمهور چین هم در ماه گذشته به ایران آمد و توافقات مهمی برای همکاری 25 ساله با این کشور مهم آسیایی منعقد شد.
روحانی با اشاره به سفر خود به ایتالیا و فرانسه و قراردادهای مهم منعقد شده با این دو کشور افزود: در این سفر قراردادهای مهمی به نفع ایران و برای پیشرفت کشور منعقد کردیم و دنیا امروز فهمیده که زبان تهدید پایان یافته است.

رئیس جمهور گفت: امروز روز تقابل جناح ها و احزاب با یکدیگر نیست، امروز همه باید متحد شویم و دست به دست هم دهیم .
روحانی درجمع راهپیمایان یوم الله 22 بهمن افزود: امروز هر گونه تقابل و منازعه خلاف مصالح و منافع ملی ماست زیرا ما برای توسعه و پیشرفت کشور نیاز به اجماع داخلی و برجام 2 داریم و همه باید برای ساختن ایران یک اقدام مشترک ملی انجام دهیم.
وی گفت: هوش و توان ملت ما، تحصیلات جوانان ما، امکانات مادی و طبیعی کشور ما همه و همه می تواند ما را به خوبی به عرش پیشرفت و سرافرازی در زندگی مادی و معنونی برساند .
رئیس جمهورخطاب جمعیت راهپیمایان افزود: شما دیدید در برنامه پنج ساله ششم رهبر معظم دستور دادند که ما باید به رشد 8 درصدی برسیم و اگر بناست به رشد 8 درصدی برسیم باید تمام سرمایه داخلی ما در این زمینه فعال شود و علاوه بر آن به 30 تا 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال نیاز داریم و این کار امکان پذیر است و دلیلش تحولاتی است که در این دو، سه ساله اخیر در کشورمان شاهد بودیم.
روحانی گفت : در دو و نیم سال اخیر با وجود ادامه تحریم ها توانستیم تولید گاز شیرین را برای مصرف خانگی مردم و صنایع 190 میلیون مترمکعب در روز اضافه کنیم ضمن اینکه هفت فاز پارس جنوبی را در این مدت به بهره برداری رساندیم.
وی افزود : در دو و نیم سال اخیر توانستیم در میادین مشترک نفتی که فقط 69 هزار بشکه نفت تولید می شد آن را به 110 هزار بشکه برسانیم که تا پایان امسال به 230 هزار بشکه و تا پایان این دولت به 350 هزار بشکه در روز خواهد رسید که این نشان می دهد مردم ایران آمادگی برای پیشرفت کشور دارند.

رئیس جمهوری همچنین اظهار داشت: این نشان دهنده آن است که مردم برای پیشرفت کشور آمادگی دارند، در زمینه پتروشیمی درآمد کشور در گذشته به قیمت سال 90؛ 16 میلیارد دلار بود، امسال این درآمد به 18 میلیارد دلار و سال آینده و تا پایان دولت به 24 میلیارد دلار خواهد رسید، این موضوع به معنای آن است که کشور ما توان پیشرفت حتی در شرایط سخت داشته است.

روحانی در ادامه ارایه آمار دو سال و نیم گذشته افزود: ما در تولید برق در دو سال و نیم گذشته به کشور اول منطقه رسیده ایم، در طول این دو سال و نیم 5 هزار مگاوات به تولید برق اضافه شده و از 69 هزار مگاوات به 74 هزار مگاوات رسیده است.
وی تصریح کرد: همچنین 900 هزار متر مکعب بر آب های پشت سد افزوده شده و زمین های کشاورزی به آبیاری مدرن و نوین مجهز کرده ایم.
رییس جمهوری در ادامه به ارایه آمار مربوط به دو سال و نیم گذشته پرداخت و گفت: 270 هزار هکتار زمین های کشاورزی را به آبیاری مدرن مجهز کرده ایم، در واقع به مقدار 20 درصد آنچه از اول انقلاب تاکنون انجام شده بود.
رئیس دولت یازدهم تاکید کرد: می توانیم در بخش های مختلف به نقطه ای برسیم که به خود متکی باشیم، در زمینه مواد غذایی و محصولات کشاورزی تراز تجاری منهای 8.1 بوده است، که این رقم در سال گذشته به منهای 5.4 رسید یعنی حدود سه میلیارد دلار صرفه جویی در زمینه واردات مواد غذایی انجام شده است.
وی اضافه کرد: این به آن معناست که ما در تمام زمینه ها قدرت برای حرکت و شرایط نوین کشور داریم و توانستیم 11 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهیم.

روحانی همچنین گفت: در سال آینده پاداش فرهنگیان بازنشسته را پرداخت خواهیم کرد؛ دولت با همه توان در کنار مردم می تواند معضلات مردم را حل کند و سال آینده سال شکوفایی و پیشرفت کشور ایران به حول و قوه الهی خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: امروز وظیفه تک تک ما این است که از این انقلاب شکوهمند و از آرمان‌های آن به خوبی دفاع کنیم، بین انقلاب و اعتدال ، بین انقلاب و اصول ، بین انقلاب و اصلاح فاصله ای وجود ندارد و اصولگرای واقعی ، اصلاح طلب واقعی، اعتدالی واقعی همه انقلابی هستند.
روحانی افزود: باید زبان انقلاب را روزآمد کنیم ، ما اهل گفتگو ، اهل منطق ، اهل مذاکره و اهل تفاهم هستیم انقلابی در عصر ما یعنی اهل مشارکت ، انقلابی یعنی اهل مدارا ،انقلابی یعنی اهل مقاومت و انقلابی یعنی بتواند در بازار جهان کالای کشورش قدرت رقابت داشته باشد.
وی ادامه داد: انقلابی یعنی اهل امید، انقلابی یعنی اهل نشاط ،انقلابی یعنی اهل سازندگی و انقلابی امروز می خواهد ایران را بسازد و انقلابی امروز می خواهد به ایران منزلت بیشتر بدهد .
رئیس جمهور گفت: انقلابی امروز می خواهد چهره رحمانی و انسانی اسلام را به جهانیان معرفی کند و انقلابی ما می خواهد به دنیا بگوید آنهایی که در منطقه به دروغ دم از اسلام می زنند و به کشتار مردم می پردازند آنها نه مسلمانند و نه انقلابی هستند.
روحانی افزود: هر کس امروز خطری از کشور دور کند او انقلابی است .
وی اضافه کرد: هرکسی امروز برای پیشرفت کشور قدمی بردارد او انقلابی است، هر کس امروز برای وحدت ایران تلاش کند او انقلابی است.
رئیس جمهور گفت: امروز باید با یک اقدام مشترک ملی برای وحدت، آشتی ملی و اقدام ملی با اراده انقلابی و با هدایت های مقام معظم رهبری کار را به پیش ببریم.
آقای روحانی افزود: انتخابات پیش رو مصداقی از همان گفتگوی ملی است، انقلاب ما پای صندوق آراء تبلور پیدا می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °