"تحریم برنامه موشکی ایران را متوقف نکرد"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:35 - يکشنبه 04 آبان 1399
کد خبر : ۱۵۳۱۷۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: «وینسنت استوارت» مدیر دستگاه اطلاعات دفاعی آمریکا، در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور گفت: پیش بینی می شود ایران از طریق تولید موشک هایی با برد و دقت بیشتر ، توسعه موشک بالستیک خود را سرعت بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیر دستگاه اطلاعات دفاعی آمریکا افزود :" تحریم های گذشته نتوانسته است کار زیادی در جهت کاهش برنامه موشکی ایران انجام دهد. در حقیقت با برداشتن تحریم ها، ما این احتمال را که آنها بتوانند راه هایی را برای تقویت سامانه های موشکی خودشان پیدا کنند، افزایش داده ایم.»
استوارت تصریح کرد:« تحریم های ما در گذشته نتوانسته است ایرانی ها را از توسعه پیشرفته ترین توانمندی موشکی بالستیک در منطقه باز دارد و به این ترتیب آنها توانسته اند به توانایی هدف قرار دادن همه دشمنان بالقوه خودشان دست یابند و موشک هایی را بسازند که قادر است به اروپا برسد.»
آمریکا و اتحادیه اروپا 16 ژانویه به عنوان بخشی از موافقتنامه هسته ای تابستان گذشته بین تهران و کشورهای پنج به علاوه یک، تحریم های مالی و نفتی علیه ایران را لغو کردند.
با این حال مجموعه آزمایش های موشکی ایران آنهم در حالی که کشورهای غربی برای پایان دادن به آن تحریم ها آماده می شدند باعث شد آمریکا مجازات های جدیدی را علیه تهران اعمال کند. در این تحریم های جدید آمریکا افراد و شرکت هایی را که در تقویت توانمندی موشکی ایران نقش دارند هدف قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°