آب بخورید تا لاغر شوید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:04 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۱۵۳۲۵۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
افرادی که می خواهند بر وزن شان کنترل داشته یا مصرف قند، سدیم و چربی اشباع بدن شان را کاهش دهند، نوشیدن آب بیشتر توصیه می شود.
آب بخورید تا لاغر شوید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ محققان دریافته اند که افزایش یک درصد مصرف آب می تواند منجر به کاهش مصرف قند، سدیم و چربی های اشباع شود.

افرادی که می خواهند بر وزن شان کنترل داشته یا مصرف قند، سدیم و چربی اشباع بدن شان را کاهش دهند، نوشیدن آب بیشتر توصیه می شود.

مطالعه جدید محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا بر روی عادات غذایی بیش از 18,300 فرد بزرگسال آمریکایی نشان داد اکثریت افرادی که مصرف آب شان را تا 1 درصد افزایش دادند، میزان مصرف کل کالری روزانه و همچنین مصرف چربی اشباع، قند، سدیم و کلسترول شان کاهش یافت.

در این مطالعه از افراد شرکت کننده خواسته شد تا هر آنچه که در روز می خورند یا می نوشند در طول مدت دو روز که 3 تا 10 روز فاصله داشت اعلام کنند. در این مطالعه، نوشیدنی های نظیر چای سیاه، چای گیاهی و قهوه به عنوان منبع آب اشامیدنی ساده گنجانده نشدند.

طبق گزارش این تحقیق، افرادی که مصرف آب روزانه شان تا یک، دو یا سه فنجان در روز افزایش یافت، میزان کل انرژی مصرفی شان بین 68 تا 205 کالری در روز و مصرف سدیم شان بین 78 تا 235 گرم کاهش یافت.

همچنین آنها 5 تا 18 گرم قند کمتر مصرف کردند و مصرف کلسترول شان 7 تا 21 گرم در روز کاهش یافت.

به گفته محققان، افزایش کم اما قابل توجه یک درصدی مصرف آب ساده در روز با کاهش 8.6 کالری در مصرف انرژی روزانه همراه بود.

به گفته محققان تاثیر نوشیدن 3 لیوان آب در کاهش وزن با نوشیدن یک لیوان آبلیمو یکسان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°