درخواست روحانی برای برخورد با خیانت کنندگان به منابع طبیعی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:23 - جمعه 09 اسفند 1398
کد خبر : ۱۵۳۷۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۸
رئیس جمهور گفت: باید با کسانی که سوء استفاده و جنگل خواری می کنند برخورد قاطع صورت گیرد و مردم باید نفرت عمومی خود را از کسانی که به منابع طبیعی کشور خیانت می کنند قاطعانه نشان بدهند.
درخواست روحانی برای برخورد با خیانت کنندگان به منابع طبیعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، خبرگزاری صدا و سیما، رئیس جمهور پس از کاشتن یک نهال در محوطه نهاد ریاست جمهوری در سخنانی گفت: رسم و یاد مسئله درخت کاری و توجه به محیط زیست و فضای سبز دراسفند که ماه و

هفته درخت کاری است بسیار اهمیت دارد.

در این مراسم جمعی از مسئولان از جمله وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند.

روحانی با اشاره به اهمیت و توجه به محیط زیست و موضوع درخت کاری و اینکه باید کار فرهنگی در خصوص محیط زیست صورت گیرد گفت: نسل نوجوان و جوانانمان را باید در این خصوص بیشتر آشنا کنیم.

او افزود: همه کشور باید در این نهضت بزرگ شرکت کنند و مسئله درخت به عنوان نماد و کل مسئله محیط زیست، جنگل‌ها، مراتع، تالاب‌ها، رودخانه‌ها‌ و دریاچه‌ ها برای ما اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد.

روحانی با بیان اینکه درخت مایه حیات جامعه است و حق حیات بر گردن ما دارد گفت: درخت کربن را کاهش می دهد، اکسیژن را در اختیار ما قرار می دهد، سایه را بر سر ما پهن می کند، میوه و مواد غذایی را در اختیار جامعه قرار می دهد، از زمین حراست و ازخاک حفاظت

می کند و رطوبت زمین را نگه می دارد، بنابراین علاوه بر بحث اقتصادی، باید به لحاظ بحث سلامت و محیط زیست، همه ما در این خصوص تلاش کنیم.

وی افزود: متاسفانه آمار و ارقام نشان می دهد که در سال های گذشته قدم های نا به جایی در خصوص تخریب محیط زیست و از بین بردن جنگل ها برداشته شده است و این وظیفه سنگینی بر روی دستگاه اجرایی، قضایی و همه مردم و به ویژه رسانه ها می گذارد که این واقعیت را

برای مردم توضیح بدهیم و از همه مردم برای حفظ محیط زیست و همه جنگل‌ها و مراتع دعوت کنیم.

رئیس جمهور گفت: این وظیفه ملی قطعی همه ماست بنابراین روز درختکاری و هفته منابع طبیعی باید بهانه ای باشد برای تلاش ما در طول سال برای حراست و حفاظت از این منبع بسیار بزرگ و نعمت خدادادی.

وی افزود: باید با کسانی که سوء استفاده و جنگل خواری می کنند برخورد قاطع صورت گیرد و مردم باید نفرت عمومی خود را از کسانی که به منابع طبیعی کشور خیانت می کنند قاطعانه نشان بدهند.

در این مراسم سازمان حفاظت محیط زیست، کارت ویژه همیاران طبیعت به رئیس جمهور اهدا کرد.

رئیس جمهور به هنگام دریافت این کارت این اقدام را کاری ارزشمند توصیف و خاطرنشان کرد: مردم باید دولت را در خصوص حفاظت از محیط زیست یاری کنند چرا که دولت به‌ تنهایی نمی تواند در این خصوص گامی بردارد.

هم اکنون 500 هزار داوطلب عضو همیاران طبیعت در کشوراند و کارشان مراقبت از حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°