وفور میوه‌های قاچاق؛ دپوکنندگان اصلی ناشناس ماندند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:43 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۱۵۴۴۲۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶
با وجود برخورد قانونی با عرضه کنندگان میوه و تره بار قاچاق در میادین میوه و تره بار، همچنان فراوانیِ این میوه ها را در مغازه های سطح شهر شاهد هستیم!
وفور میوه‌های قاچاق؛ دپوکنندگان اصلی ناشناس ماندند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با وجود امحاء 31 تن میوه قاچاق و نظارت بازرسان در میادین میوه و تره بار برای جلوگیری از فروش میوه‌های قاچاق، همچنان به وفور شاهد فروش این میوه‌ها در مغازه‌ها و خرده‌فروشی‌های سطح شهر هستیم و مراکز اصلی دپوی این میوه‌ها شناسایی و معرفی نشده‌اند.

سید محسن محمودی اظهار کرد: به گفته بازرسان اصناف، عرضه میوه‌های قاچاق در میادین میوه و تره بار ریشه کن شده است ولی آیا این نظارت‌ها و بازرسی‌ها در مغازه های سطح شهر نیز با همین جدیت دنبال می‌شود؟

وی افزود:‌ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان می‌کند که برخی از این میوه ها در انبارها و سردخانه های اطراف تهران دپو شده است و این در حالی است که فقط برخورد شدید در میادین میوه و تره‌بار صورت گرفت و به برخی افراد و از جمله بنده تهمت قاچاق میوه زدند.

رئیس اتحادیه بارفروشان در بخشی از سخنان خود درباره عرضه سیب و پرتقال شب عید در میدان میوه و تره‌بار گفت: مشکل یا کمبودی در این زمینه وجود ندارد و در حال حاضر هر کیلوگرم پرتقال 1500 تا 2200 تومان و سیب 800 تا 2000 تومان عرضه می‌شود که البته قیمت موز و نارنگی به دلیل کمبود عرضه، کمی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موز در این فصل کمتر به ایران وارد می‌شود افزایش قیمت آن کاملا طبیعی است و نارنگی نیز به دلیل اینکه فصل آن به پایان رسیده به میزان کمی در میادین وجود دارد.

محمودی افزود: یک نوع نارنگی با نژاد پاکستانی در میادین به فروش می رسد که هر کیلوگرم آن 2000 تا 4000 تومان است. نارنگی بندری نیز به قیمت کیلویی 10 تا 11 هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گفته وی، اوج تقاضا و خرید میوه های نوروزی در روزهای 27، 28 و 29 اسفند است که برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا تولیدکنندگان در شهرستان ها بارهای میوه های خود را به تهران ارسال کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°