جدیدترین اظهار نظر اوباما درباره تحریم های ضد ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:56 - دوشنبه 30 دی 1398
کد خبر : ۱۵۵۶۲۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
در حالی که ایران از روند کند لغو تحریم های بین المللی علیه خود در پی توافق هسته ای ناراضی است باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز جمعه پیوستن ایران به اقتصاد جهانی را زمان‌بر و تحریم های آمریکا را پابرجا توصیف کرد.
جدیدترین اظهار نظر اوباما درباره تحریم های ضد ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باراک اوباما در نشستی با رهبران گروه پنج به اضافه یک اعلام کرد: « تحریم های تجاری آمریکا علیه ایران غیر از موارد استثنایی به قوت خود باقی است.»

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد : خیلی خوشحالم که با شرکایمان در پنج به علاوه یک و همچنین اتحادیه اروپا و آژانس بین المللی انرژی هسته ای توانستیم به توافقی تاریخی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی برسیم .
باراک اوباما در اجلاس امنیت هسته ای در واشنگتن گفت : پس از حدود دو سال مذاکرات فشرده ، توانستیم با امضای چند توافق نامه به ایران تحمیل کنیم دو سوم از سانتریفوژهای نصب شده خود را برچیند و 98 درصد از ذخیره اورانیوم ذخیره شده خود را به خارج منتقل کند . رئیس جمهورآمریکا برداشتن قلب راکتور اراک و افزایش مدت زمان گریز هسته ای ایران از دو تا سه ماه به حدود یک سال را از دستاوردهای دیگر توافق هسته ای نام برد و افزود : این توافقنامه همه اختلافات ما با ایران را حل نمی کند، همچنین به جز استثناهای محدود، تحریمهای تجاری آمریکا علیه ایران همچنان به قوت خود باقی می ماند . اوباما تاکید کرد : ما همچنان با شدت و قاطعیت تحریم های مرتبط با برنامه موشکی را اعمال می کنیم.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°