مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی: ترویج نفرت در دستور کار رسانه های معاند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:10 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۱۶۰۰۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
علیرضا تابش با بیان اینکه ایران دومین میزبان پناهندگان در جهان است گفت: برخی رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی با سیاه نمایی، در صدد ترویج حس نفرت میان شهروندان ایرانی و مهاجرین افغانستانی هستند که حمایت از آثار هنری که بر همزیستی و نوع دوستی میان دو ملت تاکید دارند، حائز توجه است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی: ترویج نفرت در دستور کار رسانه های معاند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از انتشار خبر دیدار امروز فیلم سازان و دست اندرکاران جشنواره فیلم روح الله با سید حسن خمینی، یکی از خبرگزاری ها در خبری با تیتر " آیا فارابی از ضریب دادن و بازتاب خشونت در سینما حمایت می کند؟" تحلیلی را از سخنان علیرضا تابش ارائه داد که واکنش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی را در پی داشت.

تابش نوشت: خبرنگار محترم حاضر در مراسم گویا فقط بخش اول سخن امروز مرا شنیده است. در سخنان کوتاه من ،نگاه امام خمینی به مهاجران افغانی و سیره ایشان مورد تاکید قرار گرفت.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه مهمانان مراسم امروز درباره جشنواره فیلم روح الله بحث و گفتگو کردند گفت: فیلمنامه ای هم که به دست ما رسیده بر همین نکته تاکید دارد که نگاه امام(ره) و نخبگان جامعه به پناه جویان افغانی ، چه بوده است .
علیرضا تابش ادامه داد: معتقدم رسانه ها و آثار هنری می توانند دو نوع نگاه به مهاجران و همزیستی شان را ترویج کنند . نوع دوستی و همدلی و در عین حال مصائب و دشواری های این پدیده و در نگاهی دیگر سیاه نمایی و حس نفرت را . نگاهی که متاسفانه در جامعه و حتی برخی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور به آن دامن زده می شود.
وی در ادامه یادآور شد: ابراز همدردی اخیر آیت الله حاج سیدحسن خمینی درباره فاجعه ای که برای ستایش رخ داد تاثیرگذار بود.
تابش ادامه داد: با توجه به عشق و احترام افغانستانی ها به امام خمینی و رهبری معظم انقلاب ، همراهی شخصیت های ملی با این مصیبت قابل توجه است.به نظرم یادآوری این نکته در رسانه ها که رهبر فقید ایران در زمان جنگ تحمیلی و رهبری انقلاب در این دوره چگونه با مهاجران افغانستانی و فرزندانشان برخورد کرده و می کنند ، حس می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه مدتهاست تلاشی جهت دار در رسانه های فارسی زبان با هدف شکاف و تفرقه و دشمنی میان دو ملت شروع شده است. رسانه ها و هنرمندان میتوانند با هوشیاری و درک درست این فاصله ها و دشمنی ها را کم کنند و پیامی روشن به جامعه بدهند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی همچنین گفت: احتمال خشونت و دشمنی افغانستانی ها علیه ایران را می شود پیش بینی کرد اما این فاجعه میتواند تا پنجاه سال دیگر رخ دهد. علتش نه فقط مسائل سیاسی و منطقه ای، و نه فقط جرم و جنایت دو ملت-مهاجران، میزبان- علیه هم هستند، بلکه رسانه ها بستر این جنگ را فراهم خواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°