تاکید ایران و لهستان بر مقابله با جرایم سایبری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:11 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۱۶۱۱۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور دیجیتال لهستان بر گسترش همکاری در زمینه مقابله با جرائم سایبری تاکید کردند.
تاکید ایران و لهستان بر مقابله با جرایم سایبری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی و خانم آنا استراژینسکا ضمن اعلام آمادگی دو طرف به همکاری در زمینه فضای مجازی، دو طرف بر تبادل تجربیات و استفاده از دانش روز برای مقابله با جرایم سایبری تاکید کردند.

در این دیدار همچنین با اشاره به استفاده گروههای تروریستی و خرابکار از فضای سایبری در بخش های مختلف، بر داشتن ارتباط های نزدیک به منظور حفظ هویت فرهنگی کشورها و مقابله با فعالیت های مجرمانه، شبکه های قاچاق مواد مخدر و جرائم غیراخلاقی تاکید شد.

براساس این گزارش طرف لهستانی پس از اطلاع از اقدامات گسترده و پیشرفت های نهادهای مسئول کشورمان در زمینه مبارزه با جرایم اینترنتی و سایبری و بویژه پلیس فتا، اظهار تمایل نمود تا زمینه لازم برای اغاز همکاری های دوجانبه فراهم گردد.

همچنین مقرر شد هماهنگی لازم برای تشکیل کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس تخصصی ایران در این زمینه( فتا) ، با وزارت امور دیجیتال و پلیس ویژه لهستان تشکیل و بستر لازم را در راستای اجرایی کردن بندهای مرتبط و مصرح در موافقتنامه مبارزه با جرایم سازمان یافته و ترسیم سایر زمینه های مرتبط با ماموریت های وزارتخانه ها و دیگر دستگاههای عضو کمیته اقدام نمایند.

از دیگر توافقات این جلسه، تبادل اطلاعات و تجربیات دو کشور در زمینه پیشگیری از شکل گیری جرایم سازمان یافته و بویژه در فضای سایبر و کاهش خسارات ناشی از وقوع بحران های طبیعی و مدیریت حوادث وجریان های پس از وقوع بود.

هماهنگی در زمینه ایجاد امنیت در فضای سایبری و فعالیت وزارتخانه های کشور، دفاع ملی، نیروهای نظامی و انتظامی و پلیس در فضای اینترنت و همچنین ماموریت ایجاد دولت الکترونیک ، از جمله وظائف وزارت دیجیتال لهستان است.

وزیر کشور عصر امروز همچنین با همتای لهستانی خود دیدار خواهد کرد. در پایان این دیدار توافق نامه همکاری تهران - ورشو در زمینه مقابله با جرائم سایبری امضا خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°