روی خط خبر- آغاز به کار مجلس جدید سوریه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:48 - دوشنبه 07 بهمن 1398
کد خبر : ۱۶۲۵۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸
مجلس جدید سوریه امروز فعالیت خود را آغاز کرد.
روی خط خبر/ آغاز به کار مجلس جدید سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دومین انتخابات پارلمانی سوریه از آغاز بحران و آشوب ‏در این کشور، 25 فروردین برگزار شد. در این انتخابات ۵۷/۵۶ درصد مردم سوریه مشارکت داشتند.

مجلس جدید سوریه در شراطی فعالیت خود را آغاز کرده، که نیروهای ارتش سوریه با پیشروی دراستان رقه، به 40 کیلومتری الطبقه دراین استان رسیدند.

حاجیان، کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در برنامه روی خط خبر شبکه خبر در خصوص انتخابات پارلمانی مجلس سوریه و شرکت گروه ها و احزاب در این انتخابات گفت: در انتخاباتی که برگزار شد، تقریبا 12 حزب مشارکت داشتند که بزرگترین آن حزب بعث سوریه بود که همراه این حزب نیز 8 گروه دیگر نیز حضور داشتند که مجموعا یک جبهه به نام جبهه ملی تشکیل دادند و بیشترافراد این جبهه از نمایندگان و همچنین تعدادی هم گروهها مستقل را تشکیل دادند که در حال حاضر آمار مستقلان آماده نشده است.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در خصوص مشارکت گروههای مخالف تصریح کرد: به طور طبیعی میزان مشارکت مخالفان و در مناطق جنگ زده و تروریسم زده پائین بود ولی باید توجه داشت که حدود هفتاد درصد مردم سوریه در مناطقی ساکن اند که تحت کنترل دولت قرار دارد کسانی هم که در خارج از کشور بودند به دلیل اینکه وضعیت و شرایط آنها برای انتخابات مهیا نبود شرکت نکردند.

حاجیان افزود: در مجموع با توجه به شرایطی که در سوریه حاکم بود انتخابات در وضعیت نسبتا خوبی برگزار شد.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات سوریه تاکید کرد: مشارکت تابع دو عامل بود، نا امنی ها و گرایش مردم به دولت که اکثر مردم در ابتدای این بحران انتقاد هایی داشتند، اما با ظاهر شدن تروریست ها، نظرشان عوض شد.

او گفت: بیش از 70 درصد جمعیت سوریه در مناطقی که تحت کنترل دولت اند، زندگی می کنند.

وی در پاسخ به سوال مجری مبنی بر میزان جمعیت سوریه افزود: سوریه بین 23 تا 24 میلیون نفر جمعیت دارد که بیشترآنها در استان های ساحلی که به دور از درگیری ها بودند ساکن اند و این جمعیت در مقایسه با سال های گذشته، به دو و نیم برابر رسیده است.

حاجیان در ادامه گفت: در مجموع اکثریت مردم از هر جریانی، در کنار نظام سوریه ایستادند و ارتش سوریه به عنوان یکی از ارکان اصلی این کشورو درحقیقت، ارتش سوریه از نیروهای مردم تشکیل شده و با توجه به فشارهای زیاد توانستند در مقابل تروریست ها ایستادگی کنند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°