جریمه 40000 تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:42 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۱۶۳۲۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
رئیس پلیس راهور تهران از تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در پایتخت خبر داد.
جریمه 40000 تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار تیمور حسینی صبح امروز در نشست خبری با اعلام خبر تشدید طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی برابر قانون جزو ماموریت‌های پلیس است.

وی با بیان اینکه معاینه فنی در کنترل ایمنی خودروها به منظور پیشگیری از تصادفات نقش مهمی دارد، گفت: بر همین اساس از امروز بخش کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس راهور اجرایی می‌شود.

حسینی با بیان اینکه تا پایان ماه رمضان کنترل خودروها برای معاینه فنی جنبه اطلاع رسانی دارد، گفت: از بعد از عید فطر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی آغاز و امیدواریم تا قبل از مهرماه دیگر خودروی بالای پنج سال فاقد معاینه فنی در شهر تهران نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از عید فطر پلیس از ابزارهای دیگر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام می‌کند، گفت: برابر قانون ۴۰ هزار تومان جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی است.

حسینی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در یک بررسی میدانی مشخص شد که کمتر از 15 درصد از خودروهایی که باید معاینه فنی داشته باشند، فاقد این برگه بودند، گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر سن معاینه فنی از دو به پنج سال افزایش یافته و این در حالی است که در اکثر کشورهای جهان، سن معاینه فنی کمتر از دو سال است و امیدواریم این قانون اصلاح شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از معاینه فنی، تایید ایمنی خودروها است، گفت: تست‌ها نشان داده است که خودروهای فاقد معاینه فنی کمتر از 10 درصد در آلودگی هوا نقش داشتند.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه وضعیت خودروها به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کاهش تصادفات نقش دارد، گفت: شبکه یکپارچه معاینه فنی در کشور راه‌اندازی شده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر همه مراکز فنی کشور به این سیستم نظارتی وصل شوند.

وی با بیان اینکه معاینه فنی هیچگاه از اولویت‌ پلیس خارج نشده، گفت: امیدواریم با همکاری مردم به مرحله‌ای برسیم که تا پایان ماه رمضان تمامی خودروهای بالای پنج سال تهران بتوانند معاینه فنی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی است تا افراد به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، گفت: با راه‌اندازی سیستم یکپارچه معاینه فنی امیدواریم هرچه زودتر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی، هوشمند شود و بتوانیم این تخلف را به مانند سایر تخلفات به صورت هوشمند کنترل کنیم.

حسینی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه پلیس معاینه فنی را قبول ندارد، گفت: معاینه فنی‌ای که باعث رفع ایرادات خودرو نشود، مورد مطلوب ما نیست؛ هرچند که مسئولان امر معتقدند بخش زیادی از برگه‌های معاینه فنی که پلیس به آن ایراد می‌گیرد، جعلی است و امیدواریم با یکپارچه‌سازی مراکز معاینه فنی این تخلف کاهش یابد.

تیمور حسینی در مورد پذیرش طرح LEZ توسط پلیس، گفت: طرح LEZ در شورای عالی ترافیک در حال بررسی است و در صورت ابلاغ، این طرح توسط پلیس عملی می‌شود.

وی در خصوص کنترل موتور سیکلت‌های پایتخت نیز گفت: 70 درصد از افرادی که از موتور سیکلت استفاده می‌کنند برای کار، باربری و گذراندن معیشت است و تنها 30 درصد برای فرار از ترافیک از موتور سیکلت استفاده می‌کنند.

حسینی با بیان اینکه تولید موتور سیکلت‌های کم کیفیت باید متوقف شود، گفت: متاسفانه سال گذشته 60 نفر از ماموران ما در برخورد با موتور سیکلت دچار سانحه شدند و باید با این موتور سیکلت‌ها برخورد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°