سید حسن نصرالله: نباید هیچگونه ارتباطی با اسرائیل برقرار شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۱۶۵۳۳۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۲
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر کشورها به هر علتی نمی خواهند وارد جنگ با دشمن شوند دستکم نباید با آن هیچ گونه ارتباطی برقرار کنند.
سید حسن نصرالله: نباید هیچگونه ارتباطی با اسرائیل برقرار شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس آغاز شد.

روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص کردن مسئولیت‌هاست

سید حسن نصر الله در ابتدای سخنرانی خود تاکید کرد که روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص کردن مسئولیت‌ها است. امام خمینی (ره) این روز را قرار داد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

اسرائیل باید از هستی محو شود

نصرالله تاکید کرد که اسرائیل باید از هستی محو شود تا اینکه حق به صاحبان اصلی آن باز گردد و نباید در برابر این دشمن کرنش کرد. ضعف ممکن است مانع از جنگ با دشمن شود؛ ولی نباید باعث تسلیم شدن در برابر دشمن یا به رسمیت شناخت و یا کوتاهی در برابر دشمن شود.

ملت‌های ما هرگز از آرمان فلسطین دست نخواهند کشید

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کسانی هستند که منطقه را به سوی بحران و جنگ می‌کشانند و اینگونه عمل می‌کنند که گویا اصلا کسی وجود ندارد که بخواهد با اسرائیل بجنگد یا به قضیه فلسطین اهتمامی داشته باشد. کسانی هستند که امکانات مادی و نظامی گسترده ای برای از کار انداختن کشورها، جنبش ها و فرهنگ مقاومت به کار بسته‌اند. تمامی نوکران و ابزارهای اسرائیل باید بدانند که هرگز جنبش‌ها و کشورهای ما از فلسطین و آرمان قدس دست نخواهند کشید. کشورهایی که علیه ما توطئه کرده‌اند باید از اینکه ملت‌های ما از مقاومت دست بکشند ناامید شوند.

برخی از کشورها اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به خارج کردن اسم ائتلاف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل تاکید کرد: سازمان ملل ترسو است؛ چرا که از اتهام عربستان به تجاوز به حقوق مردم یمن چشم پوشی کرد. برخی از کشورها با سرکوب تظاهرات مردمی علیه اشغالگری و اقدامات اشغالگران، اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند. اگر برخی از نظام ها تلاش مادی و انسانی که در سوریه و یمن هزینه کردند برای فلسطین خرج می کردند، قدس تا به الان 10 بار آزاد شده بود. کسانی هستند که به ادامه جنگ در منطقه و از کار انداختن هرگونه راه حل سیاسی اصرار دارند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اظهارات مقامات اسرائیلی در کنفرانس هرتسلیا گفت: سخنان رهبران اسرائیل در این کنفرانس نشانگر ترس اسرائیل از شکست داعش در سوریه است. بیشتر سخنرانی‌ها در هرتسلیا در مورد حزب الله و لبنان بود و یک مجموعه از تهدید و ارعاب را در دل خود داشت.

نصرالله خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: تهدیدها و سخنان شما هیچ چیز جدیدی ندارد؛ شما فقط پرحرفی می‌کنید. مقاومت ما اراده جنگ و قدرتی نظامی و انسانی در اختیار دارد که خود را از داخل به دشمن تحمیل کرده است.

حملات اخیر البقاع از هر نظر تحولی خطرناک است

سید حسن نصر الله با اشاره به حملات اخیر داعش در منطقه القاع لبنان گفت: حملات داعش در القاع یک تحول بسیار خطرناک در چند وقت اخیر است. این تعرض‌ها منطقه البقاع و اهالی آن را هدف قرار داده بود. این افراد انتحاری که در منطقه البقاع دست به حمله زدند از مدت زمان طولانی در اختیار داعش بودند. شهرک القاع یک شهرک شیعی نیست بلکه مسیحی است و اکثریت آن نیز طرفدار حزب الله نیستند و این شهرک یک گرایش سیاسی متفاوت از حزب الله دارد.

اگر جنگ پیش دستانه حزب الله در سوریه نبود عناصر انتحاری داعش به تمامی نقاط لبنان حمله می‌کردند و روزانه 8 فرد انتحاری و ده‌ها خودروی بمب گذاری شده به لبنان وارد می‌شد. سخن برخی ها در مورد اینکه اوضاع امنیتی در لبنان وخیم است اصلا نباید شما را بترساند، این سخن درستی نیست. اوضاع امنیتی در لبنان تحت کنترل است و باید به دستگاه امنیتی اعتماد کرد. اگر جنگ پیشگیرانه حزب الله و ارتش در مرزها تکمیل شده بود حملات شهرک القاع رخ نمی داد.

نصرالله همچنین با اشاره به لغو شدن مراسم شب قدر در متجمع سید الشهدا در ضاحیه جنوبی بیروت گفت: این اقدام یک اقدام پیشگیرانه بود.

با چشمان خود از اهالی القاع دفاع می‌کنیم

وی همچنین خطاب به اهالی منطقه القاع گفت: حزب الله و جریان امل و اهل البقاع شهرک شما را همچون شهرک های خود و اهالی شما را اهل خود می دانند و با چشمان خود از منطقه شما دفاع می کنیم و اجازه نخواهیم داد تا مورد آزار قرار بگیرید یا آواره شوید. باید صبر مقاومت کنیم و صبر اتحاد در پیش بگیریم و همکاری کنیم و قادر خواهیم بود تا تکفیری ها را شکست دهیم.

آبشخور اندیشه داعش و جبهه النصره تفکر آل سعود است

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به انفجار های فرودگاه استانبول ترکیه گفت: 3 انفجار انتحاری داعش در فرودگاه آتاتورک با وجود حمایت ترکیه از گروه های تروریستی رخ داد. اردوغان و حزب و طرفدارانش با وجود حمایت از گروه های تکفیری ولی از نظر داعش کافر هستند. انفجار انتحاری استانبول از اندیشه داعش و النصره تغذیه می‌شود که آبشخور این دو اندیشه تفکر آل سعود است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۶.۹۹°