پرداخت وام به مدیران و کارکنان 15 شرکت ممنوع است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:14 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۱۶۵۴۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: نرخ و سقف تسهیلات رفاهی کارکنان دولت ضابطه مند می شود.
پرداخت وام به مدیران و کارکنان 15 شرکت ممنوع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین قضاوی با اشاره به بخشنامه اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر ممنوعیت پرداخت تسهیلات بانکی به مدیران و کارکنان 15 شرکت، سازمان و بانک اعلام کرد: این بخشنامه در چارچوب ضوابط سال 95 است که به تازگی ابلاغ شده است.


وی افزود: ضوابط جدید شامل فوق العاده های خاص و موارد غیر از حقوق است که تحت عنوان پرداخت رفاهی انجام می شد که بعد از دریافت مجوز باید به تصویب شورای عالی حقوق و دستمزد و شورای پول و اعتبار نیز برسد.


قضاوی گفت: براساس این بخشنامه سقف تسهیلات رفاهی و وام هایی که به کارکنان بانک ها و بیمه وسایر شرکتهای دولتی پرداخت می شد از این پس باید در کارگروهی مرکب از وزیر امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کل بانک مرکزی برسد همچین نرخ این تسهیلات نیز باید از سوی شورای پول و اعتبار تعیین شود.


معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: با توجه به اینکه تصمیم این کارگروه در خصوص پرداخت تسهیلات رفاهی کارکنان هنوز نهایی نشده است، وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخشنامه ای پرداخت تسهیلات را منوط به نهایی شدن تصمیم این گروه در خصوص سقف و نرخ این تسیهلات کرده است.


وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته شورای حقوق و دستمزد در مورد میزان پرداخت های رفاهی کارکنان تصمیم گیری کرده و هیچ تغییر در میزان پرداخت تسهیلات رفاهی به کارکنان بانکها، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل ایجاد نشده است.


قضاوی افزود: به این ترتیب طبق مصوبه شورای حقوق و دستمزد تغییر در پرداخت فوق العاده خاص ایجاد نشده است و به محض اینکه این ابلاغیه به وزارت امور اقتصادی و دارایی برسد به نهادهای ذیربط منعکس خواهد شد.


وی گفت: انچه که هنوز در مورد آن تصمیم گیری نشده در مورد نرخ تسهیلات رفاهی است اما به طور کلی می توان گفت شرایط جدید تغییری در سقف پرداختی به 98 درصد کارکنان بانک ها و بیمه ها ایجاد نخواهد کرد و انچه بیشتر مورد نظر بوده محدود کردن وام های غیر متعارف است.


قضاوی وام ها ضروری، خودرو و مسکن را عمده وام هایی عنوان کرد که به کارکنان دولت پرداخت می شود و گفت: در خصوص نرخ این تسهیلات هفته گذشته در حاشیه جلسه شورای پول و اعتبار پیشنهادی تهیه و رایزنی های اولیه انجام شد اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است ولی می توان گفت برای 98 درصد کارکنان مشکلی به وجود نخواهد امد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی اخیرا در قالب بخشنامه ای به مدیران و کارکنان 15 شرکت، سازمان و بانک اعلام کرد: اعطای هر گونه تسهیلات رفاهی به مدیران و کارکنان این دستگاه های دولتی پس از تاریخ ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه سال 95 غیرمجاز و مقررات قبلی در این زمینه فاقد اعتبار است.


دستگاه های یاد شده همچنین موظفند برای برقراری حقوق و فوق العاده شغل مدیران و کارکنان - موضوع ماده 31 قانون بودجه سال 1395- مصوبه شورای حقوق و دستمزد را اخذ کنند.


سازمان های خصوصی سازی، حسابرسی و فروش املاک تملیکی، شرکت سهامی چاپخانه دولتی ایران، شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران و بانک های سپه، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن، توسعه صادرات ایران، رفاه کارگران، توسعه تعاون و پست بانک و نیز بیمه مرکزی ایران و شرکت سهامی بیمه ایران مشمول رعایت ابلاغیه جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°