درخواست بیش از 26 هزار واحد برای استفاده از تسهیلات مالی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:21 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۱۶۵۷۱۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳
معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت از درخواست بیش از 26 هزار واحد تولیدی و صنعتی برای استفاده از تسهیلات مالی خبر داد.
درخواست بیش از 26 هزار واحد برای استفاده از تسهیلات مالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محسن صالحی نیا در نشست خبری مشترک معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بیش از 26 هزار واحد تولیدی و صنعتی شامل نزدیک به 13 هزار و 200 واحد صنعتی و حدود 13 هزار و 100 واحد از بخش کشاورزی درخواست خود را برای استفاده از تسهیلات مالی ارائه کرده اند.

به گفته وی تاکنون درخواست حدود پنج هزار و 700 واحد بررسی و حدود 300 واحد مصوبات نهایی را اخذ کرده اند و کارگروه رفع موانع تولید هم پیشنهادات لازم برای تامین نقدینگی به بانکها و دستگاههای ذیربط ارسال شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و در قالب طرح حمایت از رونق و افزایش تولید واحدهای صنعتی، رونق و رشد تولید 10 هزار واحد و طرح صنعتی کوچک و متوسط با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد پیش بینی شده است.

وی گفت: افزایش صادرات یکی از اولویت ها و محورهای اصلی در جهت تحقق رونق تولید است و تحریک تقاضا، صدور کارت های اعتباری خرید، تامین تسهیلات برای واحدهای کوچک و متوسط، تامین منابع از طریق یوزانس، بازار سرمایه، اوراق مشارکت و نیز پرداخت بدهی واحدهای دولتی به واحدهای تولیدی از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

صالحی نیا افزود: تاکنون 14 جلسه کارگروه ملی رفع موانع تولید برگزار شده که 2 جلسه ان در حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برگزار شده است.

در ادامه حسین ابویی مهریزی معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 13 هزار و 500 طرح نیمه تمام صنعتی با اشتغال 230 هزار نفر در کشور به بهره برداری رسیده است. وی با اعلام اینکه در حال حاضر 20 هزار و 500 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در کشور وجود دارد، افزود: برنامه ما به بهره برداری رساندن 5400 طرح صنعتی دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد است که با بهره برداری از این تعداد طرح 90 هزار اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به انتخاب 150 طرح مهم نیمه تمام ملی در دولت یازدهم گفت: تا پایان امسال 36 طرح ملی با 13 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و 13 هزار و 300 اشتغال به بهره برداری می رسد که تاکنون 14 طرح از زنجیره تولید تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه سهم پیش بینی شده برای بخش صنعت، معدن و تجارت از رشد اقتصادی 5 درصدی کشور حداقل 30 درصد است افزود: در این مدت 23 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد، 3 میلیون تن به ظرفیت تولید سیمان، 510 هزار تن به ظرفیت کنسانتره سنگ آهن، 720 هزار تن به ظرفیت پتروشیمی و 7 تن به ظرفیت تولید طلا در کشور اضافه شده است.

خبرنگار: محمد ابراهیم پاکزاد

برچسب ها: وام تسهیلات ، صنعت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°